Ilyenkor a befektetési politikától függően általában az időszak veszteseitől szabadulnak meg és az időszak nyerteseit igyekeznek felülsúlyozni a portfólióban, hogy a negyedév végi pillanatkép már csinos eszközallokációt mutasson. Egyes vélemények szerint részben ehhez köthető az amúgy is egyirányú utcának tekintett befektetési (spekulációs) termékek árfolyammozgásának felgyorsulása, amelynek ékes példája a svájci frank mozgása.
Nem szükséges túlmagyarázni egy ilyen sztorit, elégé ha arra gondolunk, hogy ez a deviza hagyományosan is remek menedéket biztosított a befektetések számára, amikor más pénznemekkel kapcsolatban forró volt a talaj. A frank vonzerejét még az is növelheti, hogy az amúgy is nyomás alatt lévő eurózónához képest egy kis szigetet képez, gyakorlatilag helyben "fogyasztható".
Az elmúlt hónapokban a deflációs veszélyekre hivatkozva a svájci jegybank rendszeresen gyengíteni akarta a frankot, azonban az utóbbi hónapok stabilitást tükröző makroadatai és a jegybank optimizmusának növekedése oda vezetett, hogy felhagytak ezen lépésekkel és elengedték a kezét.
A kommentárok emellett egy érlelődő kamatemelés lehetőségét vázolták fel, amely újabb üzemanyagot biztosított a kételkedőknek, hogy a frank az erősödés irányába halad tovább. Azt azonban senki nem tudja, hogy a svájci jegybank mikor akarja beüzemelni a bankóprését és persze az sem biztos, hogy a svájci gazdaság Európához mért relatív ereje tartósan megmarad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.