Az amerikai kőolaj ára augusztusi szállításra 1 dollárral csökkent barrelenként 74,63 dollárra, és csütörtökön reggel 73 centtel alacsonyabban, azaz barrelenként 74,90 dolláros szinten alakult. Az ICE Brentért csütörtökön 54 centtel kevesebbet, 74,47 dollárt adtak.
A világ második legnagyobb olajfogyasztója, Kína közölte: feldolgozóipara júniusban lassult, mivel a pekingi kormány intézkedéseket hozott az ingatlanpiac lehűtésére és a bankok túlzott hitelnyújtásának megfékezésére. A piacokon félelmet keltett az adat, egyrészt a jövő energiaigényével kapcsolatban, másrészt azért, mert a kínai helyzet egyesek szerint azt jelzi, hogy mégis "W" alakú recesszió elé néz a világgazdaság.
David Moore, a Commonwealth Bank of Australia elemzője a Reutersnek úgy nyilatkozott: a tőkepiacok várhatóan alacsonyabban nyitnak, ez pedig további zuhanást okozhat az olajár terén.
A Dow Jones 0,98, az S&P 500 1,01, a Nasdaq 1,22 százalékos eséssel zárta a tegnapi kereskedést. Emellett ugyancsak rosszul hatott a piacokra, hogy a Moody''s bejelentette: leminősítési figyelőlistára tette a spanyol államadósság besorolását. A hírek nyomán az ázsiai tőzsdéken is lejtmenet bontakozott ki, miután Kínából egy vártnál rosszabb beszerzési menedzser index is érkezett. A Nikkei ennek hatására 2 százalékot zuhant.
A piacokon napok óta a feszültség az úr, hiszen az európai bankoknak a mai napig kell visszafizetniük 442 millió eurót az Európai Központi Banknak. Az elemzők egy része attól tart, hogy ezzel 100 millió eurós likviditási rés keletkezik a kontinens bankrendszerében. És bár a hangulatot rövid időre javította, hogy a pénzintézetek tegnap a várt 150-200 millió euró helyett mindössze 132 millió eurós hitelt igényeltek az EKB-tól, ma reggel ismét zuhantak az ázsiai indexek és az amerikai kötvényhozamok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.