A piaci szakértők arra számítanak, hogy a nyári szezon végével szeptemberben beindul a rendes kereskedés, és számottevő változás csak ez után várható.
A BUX a múlt héten 70,48 ponttal, 0,32 százalékkal emelkedett, 22 024,37 ponton zárt pénteken. A vezető részvények közül csak az OTP-nek esett az árfolyama - közel 10 százalékkal -, a többi blue chip nyereséggel zárta a hetet. A heti részvényforgalom 98,5 milliárd forintot ért el, míg az előző, négy munkanapos héten 43 milliárd forint értékben születtek üzletek. Az index a 2009. december végi 21 227,01 pontos értékénél jelenleg 797 ponttal, 3,75 százalékkal áll magasabban.
A múlt héten a befektetők főként a makroadatokra figyeltek, amelyek nem adtak okot az optimizmusra.
A CIB Bank heti elemzésében rámutat: Amerikában az új házak értékesítésének üteme és a munkanélküliségi segélyek négyhetes átlaga is a legrosszabb értékeket mutatta 2010-ben. A kockázatvállalási kedv továbbra is alacsony, emiatt a befektetők a biztonságosnak tartott eszközökbe - főként amerikai és német állampapírokba - menekítik a pénzüket. Az alacsonyabb kamatkörnyezet felé áramló pénzek hatására pedig a svájci frank és a japán jen erősödése is töretlen. A svájci frank árfolyama a forinttal szemben történelmi rekordot döntött a héten 219 forint fölötti értéken. Ez is közrejátszott az OTP árfolyamának csökkenésében, emiatt ugyanis tovább romolhat a bank hitelportfóliójának minősége.
A magyar piacon bizonytalanságot okozott az IMF tárgyalások kérdése is. A Nemzetgazdasági Minisztérium kedden azt közölte, hogy az ősszel folytatódhatnak a tárgyalások a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), a következő napon viszont egyértelművé tette , hogy a tervezett tárgyalásoknak nem célja egy újabb kölcsönmegállapodás megkötése, azaz Magyarországnak nincs szüksége új hitelmegállapodásra. Az IMF megerősítette, hogy kész Magyarországgal a tárgyalások újraindítására, az IMF-küldöttség budapesti látogatására vonatkozóan azonban nincs konkrét időpont. A legutóbbi hitelfelülvizsgálati tárgyalások az IMF és az Európai Unió küldöttségével megállapodás nélkül értek véget július 17-én.
A BÉT 98,5 milliárd forintos heti forgalmának 76 százalékát az OTP részvények adásvétele tette ki. A Mol 9,8 százalékkal, a Richter 7,7 százalékkal, a Magyar Telekom pedig 2,6 százalékkal részesedett. A vezető részvények közül az OTP 9,82 százalékos veszteséget szenvedett el, 4.500 forintra esett az árfolyama. A Mol 2,71 százalékkal erősödött, 20.850 forinton zárt pénteken. A Magyar Telekom részvények ára 1,65 százalékkal 678 forintra nőtt. A Richter 7,12 százalékkal drágult, 45.900 forinton fejezte be a hetet. Az Egis árfolyama 3,17 százalékkal 20.680 forintra emelkedett. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 26 ponttal, 1,27 százalékkal 1.996,70 pontra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.