A közelmúltban egész sor olyan gazdasági adat jelent meg, amelyek elmaradtak a piaci várakozásoktól. A dollárindex, amely az amerikai valuta értékét méri egy több valutát tartalmazó kosárral szemben, 81,40 pontot ért el, megközelítve a 81,44 pontot, ami hozzávetőlegesen 50 százalékos süllyedést jelez a november-június közötti időszakban elért emelkedéshez képest.
A dollárindex kilátása július elején fordult negatívba, az úgynevezett iIhimoku grafikonon, amely a japán technikai elemzők kedvenc számítási módja. "Egyelőre úgy vélem, hogy a dollár általános gyengeségének trendje megmarad" - hangoztatta egy kereskedő egy európai bank nevében a Reutersnek nyilatkozva. Ugyanakkor az angol font hétfőn öthavi csúcsot érintett meg a dollárral szemben az ázsiai kereskedés elején, egy fontot 1,5736 dollárral jegyezve.
Legutóbb a negyedéves amerikai GDP adat vette el a befektetők kedvét, a korábbi "menetrendnek" megfelelően nem csupán a második negyedéves érték maradt el a konszenzustól (2,4 százalék vs. 2,5 százalék), de az illetékes minisztérium egészen 2007-ig visszamenőleg lefelé módosította az év/év alapú mutatókat.
Ugyanakkor a belföldi fogyasztás gyér, az import meg rekord szintre emelkedett (részben a magas olajárak, részben az erős dollár miatt), így Amerikai külső finanszírozási igénye nemhogy nem csökken, hanem tovább nő. Ebből a Cashline szerint hosszabb távon az következik, hogy az eddig a növekedést tükröző komponensek fokozatosan gyengülnek, a többi pedig nehézkesen áll talpra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.