A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) friss adatai szerint tovább zsugorodtak az életbiztosítási díjbevételek az idei első negyedévben: a biztosítókhoz 114,1 milliárd forint folyt be, ami több mint 3 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól. „Úgy tűnik, hogy csak lassan tér vissza az ügyfelek bizalma az életbiztosítások, a biztosító társaságok iránt, hiszen folytatódik a biztosítások számának csökkenése, de legjobb esetben is csak stagnálása, amit a pénzügyi válság kezdete óta tapasztalunk” – mondta Bunghardt Csaba vezérigazgató.
Az életbiztosítások csökkenő népszerűségét mutatja az is, hogy március végén több mint 100 ezer darabbal volt kevesebb szerződés, mint egy évvel korábban. Az életbiztosítási szerződések számának csökkenése arra utal, hogy a lejáró, illetve megszűnő szerződéseket nem tudták pótolni az új kötések.
Az életbiztosítások relatív alacsony száma egyébként egész Európára jellemző, miközben az elöregedő társadalmakban egyre nagyobb az igény és a szükség az élet- és betegbiztosítások iránt.
Egy nemrégiben közzétett kutatás szerint Dániában, Németországban, Franciaországban, Olaszországban, Hollandiában, Norvégiában, Ausztriában, Svédországban, Svájcban, illetve Lengyelországban a megkérdezettek mindössze 11 százaléka vélte úgy, hogy megfelelő anyagi biztonsággal rendelkezik a családja arra az esetre, ha mint családfenntartó, esetleg munkanélkülivé válna, súlyos betegségben betegedne meg, illetve hirtelen meghalna. Ráadásul a megkérdezettek mindössze 26 százaléka vélte úgy, hogy a családfenntartó elhalálozása esetén az állam képes lenne a korábbi időszakhoz hasonló ellátást biztosítani a hátramaradottaknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.