Az adósságproblémákkal sújtott Európára inkább rájárt a rúd, ez pedig a régiós indexeknek – köztük a BUX-nak – sem tett jót. A folytatódó tőzsdei bizonytalankodás teljesen érthető: a héten közölt fő makrogazdasági adatok szinte mindegyike csalódást okozott és a gazdasági kilábalás lassulására utalt. Mindemellett a görög problémák is fokozódtak, a neheze – a megszorítócsomag parlamenti elfogadása és a mentőcsomag csődminősítést nem okozó összeállítása – még hátra van.
A BUX esetében a CIB szerint továbbra is inkább alulteljesítésről beszélhetünk. Az OTP-t a bankpapírok általánosan is hullámzó megítélése (lásd a francia, amerikai és német
bankok görög kitettségét) befolyásolta.
A MOL-t több pofon is érte, az olajár enyhült (nemcsak a romló növekedési kilátások, hanem a stratégia készletek IEA általi részleges felszabadítása miatt is) és a menedzsmentet is korrupciós vádak érték az INA kapcsán. A pirosba boruló papírok tengerében üde színfolt volt a Telekom (amely részben ellensúlyozta múlt heti lemaradását), de a Richter is még heti pluszt mutatott.
A piacokon a nyár közepe felé közeledvén egyre kevesebb az érdemi hír, a legtöbb szereplő még mindig aggodalommal tekint a görögországi fejleményekre. De a nyári piaci mozgásokból érdemi, hosszú távú következtetéseket csak akkor volna érdemes levonni, ha Görögország és az EMU-periféria esetében valóban a legrosszabb következne be (hisz ez piaci zavarokat okozna, érdemben visszahatna a reálgazdaságra, megakasztaná az amúgy is törékeny fellendülést és növelné egy W-alakú válság esélyét).
Ha a gazdaságpolitikusoknak sikerült a – részben saját maguk által is okozott – kalamajkát enyhíteni, akkor a piac megnyugodhat, kis pozitív korrekció bekövetkezhet, de érdemi pozíciókat a legtöbb szereplő már csak ősszel vesz fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.