A legnagyobb európai hitelminősítő a megerősítéshez fűzött londoni elemzésében kiemeli, hogy az osztrák bankrendszer kitettsége a közép-kelet-európai, illetve a délkelet-európai térségben eléri Ausztria éves hazai össztermékének (GDP) 74 százalékát. Az osztrák bankok azonban megőrizték jövedelmezőségüket, mivel a pénzügyi válság alatt végrehajtott magas tartalékolás veszteségeit ellentételezte a keleti térség már beindult fellendüléséből eredő, javuló teljesítmény.
A Fitch előrejelzése szerint az osztrák bankok folytatják befektetéseiket Közép-Kelet-Európában és a délkelet-európai országokban, amelyekben még mindig alacsony a hitelpenetráció, és viszonylag magas a jövedelmezőség.
Ezzel párhuzamosan a hitelminősítő megerősítette Csehország elsőrendű befektetői adósbesorolásait, elismerő értékelést adva a cseh közfinanszírozási rendszer helyzetének javulásáról és a nyugdíjreformról.
A legnagyobb európai hitelminősítő Londonban közölte, hogy a megerősítés a devizában és hazai valutában kiadott szuverén cseh adósság "A plusz", illetve "AA mínusz" osztályzataira, valamint a rövid lejáratú devizakötelezettségek "F1" besorolására és a kereskedelmi adósokra külön megállapított, "AA plusz" szintű besorolási országplafonra vonatkozik. A hosszú futamidejű devizaadósság osztályzatának kilátása felminősítés lehetőségére utaló pozitív.
Csehország "A plusz" szuverén devizaadósi osztályzata négy fokozattal jobb a Fitch Ratings által Magyarországra érvényben tartott, stabil kilátású "BBB mínusz" besorolásnál, amely a befektetésre ajánlott sáv alapszintje.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.