A Mol részvények árfolyama 16 500 forint a Budapesti Értéktőzsdén kedd délelőtt. Ez napon belül több mint 6 százalékos esésnek felel meg.
A Mol mélyrepülése a nemzetközi hangulattal függ össze jelenleg, ugyanis a világ tőzsdéin óriási veszteségek láthatóak napok óta. Az olaj árfolyama is jelentős esést mutat, amely szintén nem tesz jót az olajtársaságnak.
A cég árfolyamának esését szakértők szerint azonban több tényező is táplálhatta korábban a globális folyamatok mellett.
- Több szereplő félt attól, hogy a magyar állam nyomást gyakorolhat, miután megvásárolták az orosz Szurguttól a 21,2 százalékos Mol-részt.
- A kormány szándéka nem világos: egyes kormányzati jelzések szerint eladhatnak a részvényekből, amennyiben a 2012-es költségvetési folyamatok szükségessé teszik (az esetleges eladás egyébként szakértők szerint a jelenlegi hazai szabályok szerint nem számít majd költségvetési bevételnek, a fontosabb, maastrichti szemléletben pedig egyáltalán nem mutatkozik meg a tranzakció - A szerk.), más jelzések szerint nem azért vették meg, hogy eladják.
A 22 400 forintos részvényenkénti vételár óta a Mol 26 százalékot esett a BÉT-en, így a vásárlás egyenlege a mai napig közel 130 milliárd forintos mínuszt mutat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.