A dolgozókkal fizetteti meg azt a 2,3 milliárd dolláros veszteséget a svájci UBS AG, amelyet egyik brókere okozott nemrég a cégnek – tudta meg több nemzetközi hírügynökség is nemrég. A svájci pénzügyi csoport már évek óta nem fizetett osztalékot a részvényeseinek, így a bukást nem akarja velük megfinanszíroztatni. Hogy pontosan hány dolgozónak kötnek a lábára útilaput Kweku Adoboli, a csalást elkövető bróker miatt, még nem tudni.
Nem az UBS az egyetlen nagy pénzügyi csoport, amelynél megvágják a dolgozói létszámot. Csaló brókerek nélkül is nehéz helyzetben van több pénzügyi csoport is az európai adósságválság miatt. A Deutsche Bank vezetősége is összeült a dolgozók képviselőivel, mivel csökkenteni kívánja az érdekeltségébe tartozó, és eladás előtt álló BHF Bank költségeit, és egyúttal növelni a részleg profitabilitását. Ez úgy tűnik, csak leépítések árán lehetséges. A társaságnál jelenleg 1500-an dolgoznak, őket a cég vezetése már tájékoztatta a várható intézkedésekről.
A hazai bankok egyelőre nem verik nagydobra, terveznek-e leépítéseket, pedig a végtörlesztések miatt könnyen lehet, hogy náluk is szükség lesz karcsúsításokra. A válság óta a hitelintézetek már jócskán összementek, 2008 vége és 2011 közepe között 4 ezer embertől váltak meg, ami több mint 10 százalékos leépítést jelent szektorális szinten. Aki a pénzügyi szférában elveszíti az állását, sok jóra nem számíthat, a kereskedelmi bankok internetes honlapján július végén alig 250 állásajánlat volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.