Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója az MTI-nek elmondta: optimista hangulatban indult a kereskedés a hét első napján, de a lendület később alábbhagyott. A nyugat-európai indexek hamar mínuszba váltottak a kezdeti emelkedés után, a BUX azonban kitartott.
A tengerentúlon az amerikai értékpapír-piacok mínuszban nyitottak a német pénzügyminiszter figyelmeztetésére, miszerint az elkövetkező csúcstalálkozótól nem kell végleges megoldást várni az euróövezeti adósságszolgálati válságra. Hozzáfűzte: a BUX-szal párhuzamosan a forint is erősen kezdte a napot, és a 290-es szint közelébe erősödött az euróval szemben, később azonban a magyar fizetőeszköz is gyengült.
A szakértő kifejtette: a múlt heti "felvirágzás", - jelentős emelkedés - világszerte inkább korrekciónak volt tekinthető; most ez veszített lendületéből, miközben a befektetők a hétvégi uniós csúcsra várnak.
A Mol és a Magyar Telekom árfolyamára pozitívan hatott, hogy a szektorális különadók várhatóan eltűnnek - mondta Szegner Balázs, hozzátéve, hogy a bankadó megmaradása ugyanakkor az OTP-t eladói nyomás alá helyezheti.
Varjú Péter, az Erste üzletkötője elmondta: hétfőn fontos szinteket "ostromoltak" a piacok, így a magyar részvénypiac több papírja, de a devizapiacon az euró-dollár is kissé "fölénézett" az 1,38-as ellenállásnak. A Mol a 17.500 forintos szint felett is járt, ezt azonban tartósan nem tudta áttörni, ennél alacsonyabban zárt.
Az OTP-nél nem esett el a 3.330-as szint, így elképzelhető, hogy a bankpapír árfolyama erősödhet. Hozzáfűzte: a további emelkedést hozó szintekről hétfőn "visszakanyarodtak" az árfolyamok, de még egy-két nap "szolid esés" esetén is van esély arra, hogy ismét elérjék, vagy meghaladják az ellenállási szinteket a nagy papírok.
A Mol 260 forinttal, 1,53 százalékkal 17.300 forintra erősödött, 3,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 87 forinttal, 2,49 százalékkal 3.402 forintra csökkent, forgalmuk 10,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,00 százalékkal 506 forintra nőtt, forgalma 1,3 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 300 forinttal, 0,84 százalékkal 36.000 forintra emelkedett, a részvények forgalma 789,8 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 40,5 millió forintos forgalom mellett 5 forinttal, 0,03 százalékkal 16.990 forintra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.