A portfóliótisztítás után a társaság csak egyes kiválasztott piacokra kívánja koncentrálni tevékenységét, ezen belül nyolc európai országra összpontosít majd: Nagy-Britanniára, Franciaországra, Spanyolországra, Írországra, Olaszországra, Lengyelországra, Törökországra és Oroszországra.
A most bejelentett tranzakció várhatóan még az idei első fél évében lezajlik. A három eladósorba került leányvállalat nettó eszközértéke tavaly júniusban 57 millió euró körül volt. Ez az Aviva csoporton belül nem számít jelentősnek, alig fél százalékát teszi ki a csoport teljes eszközkészletének, és a profithoz is körülbelül ennyit tesz hozzá a három kelet-közép-európai operáció. A magyarországi Aviva az életbiztosítási piacon a 8. legjelentősebb szereplő, Romániában a 7. legnagyobb biztosító, a cseh piacon pedig a 13. a díjbevétele alapján.
„Mindhárom érintett leányvállalatunk, így a magyar operáció is erős piaci pozícióval, kiterjedt értékesítési kapcsolatrendszerrel és jól képzett munkatársakkal rendelkezik, amelyek széles ügyfélkört szolgálnak ki. Ezek az értékek nagyon jól illeszkednek a MetLife regionális üzleti stratégiájához” – mondta Andrew Moss, az Aviva csoport vezérigazgatója. Michel Kalaf, a MetLife feltörekvő piaci elnöke is hasonlókat nyilatkozott. „Ez a tranzakció kitűnő lehetőséget teremt arra, hogy még több ügyfelet érjünk el szélesebb termék- és szolgáltatáskínálattal” – mondta a Reutersnek.
A MetLife, amely az Egyesült Államok első számú életbiztosítója, további terjeszkedésre készül a régióban. A több mint 140 éve működő cég piaci kapitalizációja eléri a 29 milliárd dollárt, és több mint 60 ezer munkatárssal világszerte 90 millió ügyfelet szolgál ki. A társaság már mostanra is erős jelenlétet épített ki Kelet-Közép-Európában, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Lengyelországban, Szlovákiában, Oroszországban, Ukrajnában, Görögországban, Szerbiában és a balti államokban is vannak érdekeltségei, ezekben az államokban 2010-ben 2 ezer munkatárssal 1,4 milliárd dollár éves díjbevételt ért el.
Moss azt is elmondta, az elmúlt hónapokban több vezető nemzetközi biztosítótársaság is komolyan érdeklődött az Aviva kelet-európai leánycégei iránt, ez jól jelzi a magyar, a cseh és a román leányvállalatok eddig elért üzleti eredményeit, valamint a térségi piacokban rejlő üzleti potenciált. A mostani tranzakció egyébként a magyarországi avivásokat egyelőre nem érinti. „Az elkövetkező hónapokban a munkatársaink és értékesítési partnereink a tranzakció okán egyelőre semmilyen változást nem fognak tapasztalni, célunk továbbra is az ügyfelek kiszolgálása és bizalmának megőrzése lesz” – közölte Bartók János, az Aviva magyarországi vezérigazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.