EUR/HUF (294,50 – 298,00): A Fitch után a Moody’s hitelminősítő intézet is rontott a spanyolok besorolásán tegnap az amerikai piaczárás után, így Spanyolország épphogy befektetési kategóriában szerepel, még. A kilátás negatív, ami azt jelenti, hogy a Moody’s három hónapon belül újra felülvizsgálja majd az ország állapotát. Ha romlik a helyzet, akkor a spanyolok is „junk” kategóriába kerülhetnek.
Itthon az EUR/HUF árfolyama oldalazik, harmadik napja imbolyog 294,5 és 298,5 között. Érezni a görög választás előtti feszültséget, stagnálnak a hazai kötvényhozamok is, de pozitívumként elmondható, hogy a magyar referencia CDS-felár másfél hét alatt 634-ről 565 bázispontra csökkent. Alig változnak a régiós devizák az euróval szemben, egyértelműen a kivárás jellemzi a devizapiacokat, holnapra is alacsony volatilitásra számíthatunk.
EUR/USD (1,2500 – 1,2640): Németországba látogatott Mario Monti, olasz miniszterelnök. Monti úr nincs könnyű helyzetben, Olaszország gazdasága 9 hónapja zsugorodik, a globális bizonytalanság következtében emelkednek az olasz állam finanszírozási költségei is. A tegnapi éves kincstárjegy aukción az átlaghozam 3,972 százalék lett, szemben a május közepi 2,34 százalékkal.
Ma a hosszabb lejáratokra tart kötvénytendert Olaszország, és ezúttal is hozamemelkedésre számíthatunk a korábbi aukcióhoz képest. A ma reggeli olasz lapok közben arról cikkeznek, hogy Monti úr 50 milliárd eurós további deficitcsökkentést helyezett kilátásba, aminek a fedezete állami tulajdonok privatizációjából származna. Ma reggel az EUR/USD árfolyama 1,26 felé tendál, ami abból adódhat, hogy egyre inkább az Új Demokrácia és a Pasok a győzelmére számítanak a kereskedők, innen származhat az óvatos optimizmus. Úgy tűnik, görög választást ma nem lehet megnyerni anélkül, hogy az EU-szorítás enyhítését ne ígérné be valaki. A konzervatív koalíció is törekedne újratárgyalni a mentőcsomagok kondícióit. A görögök „szerencséjére” a legutóbbi információk szerint az EU/EKB/IMF trojka hajlandóságot is mutatna a módosításokra, és ez kiveheti a szelet az unortodox Sziriza vitorláiból.
CHF/HUF (245,00 – 248,50): Sem a svájci alapkamat, sem az árfolyamküszöb mértéke nem változik, minden marad a régiben. Az SNB megerősítette elkötelezettségét az 1,20-as EUR/CHF árfolyam védelmére a kamatdöntő ülés utáni nyilatkozatban. A jegybank elhúzódó kilábalásra, visszaeső európai gazdasági teljesítményre, ezzel párhuzamosan lassuló svájci gazdaságra számít. Ennek fényében hosszabb távon megmaradhat az EUR/CHF szűk kereskedési tartománya, hiszen 1,20-nál a jegybank folyamatosan eurót vásárol, amikor pedig némileg gyengül a frank, akkor pedig jó eséllyel maga a jegybank ad el az eurót, hogy ellenügylettel zárja a pozícióját. A kettő eredményeként az EUR/CHF kurzusa elég szűk sávban mozog, melyet gyakorlatilag alul és felül is az SNB menedzsel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.