EUR/HUF (295,00 – 298,50): Csak néhány órára tartott ki a spanyol mentőcsomag pozitív hatása. A spanyol bankrendszer stabilizálása 100 milliárd euróval nem biztos, hogy megoldja a finanszírozási kérdéseket, a hispán kötvényhozamok magasak maradtak a pénzügyi segítség bejelentése után is. Az 5 éves futamidejű, dollárban denominált spanyol, illetve magyar CDS-felár szintek esetében eddig rendre a spanyolé volt alacsonyabb, de tegnap óta változott a helyzet: a hazai csődbiztosításunk 580 bázispontra csökkent, míg a spanyol 595-re emelkedett.
Ma 297,50 felett indult a kereskedés, de a jó inflációs jelentésnek köszönhetően 296,50 alá tudott erősödni a forint az euróval szemben. Év/év alapon csupán 5,3%-os májusi inflációt jelentett a KSH, 5,7 százalékos áprilisi pénzromlás után. Egy fecske nem csinál nyarat, ebből a jelentésből még nem következik a kamatcsökkentés, mivel a nemzetközi piaci környezet finoman szólva nem túl rózsás. IMF-ügyben is van némi plusz információ, a Parlament egy teljesen új jegybanktörvény tervezetet fog szavazásra bocsátani, várhatóan 2 héten belül.
EUR/USD (1,2400 – 1,2525): Ha nem érkezik valami váratlan sokkhatás, vagy netán pozitív meglepetés, akkor erre a hétre az 1,24 – 1,26 közötti EUR/USD árfolyam lehet a jellemző, miután a görög választások előzetes eredményei csak vasárnap késő este lesznek publikusak. A kampány a véghajrájához közeledik, a radikális Sziriza párt szerint létezik olyan út Görögország számára, ami a megszorítások eltörlésével járna úgy, hogy mindezektől függetlenül az eurozóna tagja maradna az ország. Ha hajlanak a választól a populizmus felé, és nyernek Cipraszék, akkor komoly euró gyengülés következhet be.
Aggodalomra adhat okot, hogy a Sziriza gondolatmenetét némileg osztani látszik a nyilatkozatok szerint Szamarasz Úr is, az Új Demokrácia vezetője, aki korábban elkötelezett volt a megszorítások mellett. A hétvégi szavazás megnyerésére esélyes erők közül a Pasok, - Venizelosszal az élén – az egyedüli immár, aki az euró megtartása érdekében, a költségvetési szigor mellett áll ki. Ő ugyanakkor a spanyol bankrendszer megsegítésében az Unió védekezését látja Görögország eurózónás kilépésével szemben. A fejleményeket tekintve nem zárható ki a napon belüli 150-200 pontos esés sem az EUR/USD árfolyamában.
CHF/HUF (245,50 – 249,00): 246 – 248 között kezdte a CHF/HUF árfolyama a mai reggelt, a nap hátralevő részében is hasonló szintek valószínűsíthetőek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.