A kínai fogyasztói és termelői árak a várakozásoknál gyorsabban mérséklődtek júniusban, ami jelzi, hogy csökkenhet a termékek iránti kereslet. Ez további aggodalomra adott okot a piaci szereplők számára a globális gazdasági növekedést illetően, miután pénteken az Egyesült Államokban a vártnál kevesebb munkahely jött létre. Az USA-ban a mezőgazdaságon kívül egy hónap alatt 80 ezer munkahely keletkezett a várt 100 ezer helyett.
A frank 0,9799 dollárra esett hétfőn, miközben az euró 2,5 éves mélypontra került a dollárral szemben az ázsiai kereskedés során. Később mindkettő deviza valamelyest feljebb tudott kapaszkodni. Ugyanakkor a frank az euróval szemben nem tud az 1,20-as árfolyamküszöb alá kerülni, mivel a Svájci Nemzeti Bank még tavaly korlátozta a deviza felértékelődését.
A frank/forint árfolyam közben 240-es szint körül mozog, és érdemben nem mozdul a nap folyamán. Amíg az SNB nem engedi 1,20-as szint alá az euró/frank kurzust, addig a forint euróval szembeni teljesítménye határozza meg az árfolyamot.
A svájci gazdasági miniszter, Johann Schneider-Ammann szerint a növekvő nyomás ellenére tartani fogja a Svájci Nemzeti Bank az 1,2-nél húzott limitet az euró/svájci frank keresztárfolyamban. Véleménye szerint a jegybanknak megalkuvás nélkül kell védenie az árfolyamküszöböt, és nem tud elképzelni olyan forgatókönyvet, melyben lazítana a limiten.
Svájc fogyasztói árai továbbra is esnek az erős frank miatt, az inflációs mutató júniusban 1,1 százalékos deflációt mutatott. Így a súlyosabb defláció elkerülése érdekében szerintünk sem fogja elengedni az árfolyamküszöböt a jegybank, sőt a limit emelésének nagyobb valószínűséget adunk – vetítik előre az Equilor elemzői.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.