Blahó Levente úgy látja, nem érdemes Facebook-részvényeket venni. A Raiffeisen Bank közgazdásza szerint nem egy jó cég befektetési szempontból.
Hangsúlyozta: az árfolyam történelmi mélyponton van, és még nagyobb eladói nyomás kerül majd a Facebookra, ha „lejárnak a bennfentes eladási moratóriumok”. Vagyis eladhatják a részvényeiket a korai befektetők. Ilyenek például a cég dolgozói. A szakértő hozzátette: a kedvezőtlen gazdasági környezet sem igazán kedvez a cégnek.
A Facebook tőzsdei bevezetését óriási érdeklődés övezte. „Sokan azt gondolták, készpénzre lehet váltani az óriási felhasználói kört” – magyarázta Blahó Levente.
„A kibocsátó vállalatok duplaakkorára taksálták a bevezetéskori árfolyamot, mint kellett volna” – tette hozzá. Most csütörtökön úgy zuhant 6,3 százalékot a Facebook, hogy közben 271 millió darab részvény eladása vált lehetővé. Az eladási moratórium mostani, részleges feloldása 60 százalékos növekedést jelent a korábban a piacon lévő mennyiséghez képest, ugyanakkor mindössze 14 százaléka a következő 9 hónapban felszabaduló, összesen 1,91 milliárd darab részvénynek – hívták fel a figyelmet a Buda-Cash Brókerház elemzői.
Egymilliárd fölött
A májusi tőzsdei bevezetésre még nem sikerült elérni a mágikus 1 milliárdos felhasználót, ám Mark Zuckerberget az vigasztalhatja, hogy a Facebook a legnagyobb és legdinamikusabban növekvő közösségi portál. Ugyan a felhasználók számának havi változása már nem mutat akkora emelkedést, mint tavaly, mégis úgy tűnik, hogy a tagok hűségesek és aktívak, hiszen az oldal alkalmazkodik a változó és növekvő igényekhez. Elemzők szerint éppen a napokban növekedhetett 1 milliárdra a Facebookot használók tábora.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.