A kínai gazdaság gyengébb teljesítményére utaló adatok jelenetős gyengülést indítottak el az ázsiai piacokon, a pesszimista befektetői hangulat az európai börzéken is érzékelteti hatását - mondta a KBC és a Buda-Cash piaci szakértője csütörtökön az MTI-nek.
Králik István, a KBC elemzője az ázsiai piacok gyengülése után azt várja, hogy Európára is átragad a pesszimista hangulat. Ennek megfelelően a BUX is csökkenő tartományban maradhat a nap első felében. A szakértő szerint ugyanakkor nem kell akkora esésre számítani mint Ázsiában, ahol egy hosszabb emelkedésen vannak túl a piacok.
Králik István szerint kedvezően hathat az OTP árfolyamára Csányi Sándor azon nyilatkozata, amely szerint a következő években a legnagyobb magyarországi bankok fele eladósorba kerülhet a régóta esedékes bankpiaci konszolidáció keretében, és az OTP az egyik lehetséges vevőként jelenhet meg.
Német Sándor, a Buda-Cash kereskedelmi igazgatóhelyettese is azt mondta az MTI-nek, hogy a kínai gazdasági adatok miatt elindult esés az európai piacokon is érzékeltetheti hatását, ráadásul az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnökének szerda esti kijelentései se győzték meg a piacokat, rontottak a befektetői hangulaton.
Orbán Viktor tegnap Brüsszelben megemlítette, hogy ő a kormányon belüli vitában azt az oldalt képviseli, hogy a május eleji Varga- csomag mindhárom pillére lépjen életbe, vagyis a kormány emelje a bankadót, a tranzakciós illetéket és az energia különadót. A negatívabb nemzetközi hangulattal karöltve ez a hír nyomás alá helyezheti mind a Mol, mind az OTP árfolyamát – írják az Equilor elemzői.
Az OTP több mint 1 százalékos eséssel nyitott, de az árfolyam 5 000 forint felett maradt. A Mol mindössze 0,3 százalékkal, 16 500 forintra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.