A növekvő díjak megkönnyebbülést jelenthetnek a biztosítóknak, amelyek már évek óta panaszkodnak, hogy a padlóra került tarifák miatt, egyre nehezebben tudnak minőségi szolgáltatást nyújtani, illetve profitábilisan működtetni a kgfb-üzletágat. Az alkuszok is örülhetnek ennek, hiszen a magasabb díjakkal együtt nő a jutalékbevételük, ami valamelyest kompenzálhatja azt a bevételkiesést, amit a váltók csökkenő száma miatt kénytelenek elszenvedni. Emellett az állam is jól jár a növekvő díjakkal, hiszen több baleseti adóbevétel üti a markát.
Ezt az adónemet 2012-től fizetik az autósok, az összege a kgfb-díjuk 30 százaléka. Vagyis ha a biztosítás olcsóbb lesz, kevesebb közterhet kell fizetni, ha viszont drágul az adófizetési kötelezettség is nő. Tavaly 27 milliárd forintot remélt a kormány ebből az adónemből, végül azonban csak 25,2 milliárd forint folyt be, ami nem is meglepő, hiszen a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) adatai szerint tavaly mindössze 83,5 milliárd forint volt a biztosítók kgfb-díjbevétele. Az idén az első kilenc hónapban 18,5 milliárd forint volt a bevétel, tehát az időarányos adatból arra lehet következtetni, hogy csökken a baleseti adóból származó befizetés. Ez egyébként nem meglepő, hiszen az első hat hónapban 48,8 milliárd forint volt a kötelezők után befizetett biztosítási díj, miközben 2012-ben már 51,2 milliárd forintnál tartottak félévkor a biztosítók.
Egyedül az autósok nem örülhetnek a drágulásnak, de őket sem érintik egyformán az áremelések. A PBA Biztosítási Alkusz szerint a budapestiek például mindössze 1 százalékos emeléssel szembesülnek majd, miközben a megyeszékhelyeken élők 8 százalékkal magasabb díjakat fizethetnek jövőre. A kisebb vidéki településeken élők viszont kifejezetten jól járnak az idén is, számukra további 10 százalékkal csökken a kötelező díja.
Olyan cég is van, amelyik nem versenyez. A CIG Pannónia EMABIT – amely eddig sem sem a lakossági piacra koncentrált, hanem a céges flottákra – úgy döntött 2014-ben jelentősen csökkenti a kgfb-szegmensben az üzleti jelenlétét.
Olyan cég is van, amelyik nem versenyez. A CIG Pannónia EMABIT – amely eddig sem sem a lakossági piacra koncentrált, hanem a céges flottákra – úgy döntött 2014-ben jelentősen csökkenti a kgfb-szegmensben az üzleti jelenlétét. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.