A hozamversenyben az első helyen, akárcsak 2013-ban, tavaly is az Aegon klímaváltozás alapja végzett, több mint 18 százalékot szedett magára. A magas kockázatú nyugdíjalapban egyébként viszonylag kevés megtakarítás van, 2013 végén a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 2 milliárd forint sem volt benne.
A közepes kockázatot vállaló, és méretüket tekintve legnagyobb kiegyensúlyozott portfóliók is bőven túlszárnyalták az állampapírok és a bankbetétek teljesítményét. A válaszható portfóliós rendszert működtető pénztárak tagságának körülbelül 80 százaléka ezekben az alapokban tartja a megtakarításait. Az OTP, az Allianz, az Aegon és az MKB kiegyensúlyozott alapjai mind 10 százalék fölötti hozamot értek el 2014-ben. A kiegyensúlyozott alapokhoz hasonlóan teljesítettek a részvényeket magasabb arányban tartó nyugdíjalapok is, többségük kétszámjegyű hozamot ért el tavaly. A kevesebb kockázatot vállaló, klasszikus nyugdíjportfóliók hozama jellemzően alacsonyabb lett, 2,18-7,58 százalék között alakult.
A négy magánnyugdíjpénztárban is tovább nőtt a megmaradt 60 ezres tagság reálhozama, mivel a portfóliók 2014-ben 2,7-11,5 százalék közötti hozamot értek el. Ezeknél a pénztáraknál a növekedési alapok a legnagyobbak, ezekben kezelik a vagyon körülbelül háromnegyedét. A részvény jellegű eszközöket magas arányban tartó portfóliók a múlt évben 9,34-10,51 százalékot hozamot értek el. A vagyon körülbelül 20-25 százalékát kezelő kiegyensúlyozott portfóliók 9,28-11,48 százalékot szedtek magukra, a legkisebb klasszikus alapok árfolyama 2,7-6 százalékkal emelkedett. Mivel tavaly infláció jóformán nem volt, ezt a hozamot a tagok, ha visszalépnének az állami nyugdíjrendszerbe, szinte teljes egészében felvehetnék reálhozamként. Egy átlagos pénztártag egyébként összesen a megtakarításának akár a negyedét-harmadát is visszakaphatná most az elmúlt évek jó pénztári teljesítményei és az alacsony infláció miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.