Az év végén 1,17 millió tagjuk volt az intézményeknek, 15 ezerrel kevesebb, mint 2013 utolsó napján. A csökkenő tagság azonban egyre több pénzt fizet be, tavaly például csaknem 97 milliárd forint volt a tagdíjbevétel, ez majdnem 9 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. A tagdíjak egyre nagyobb részét teszik ki a munkavállalói befizetések, az összegük tavaly 62,3 milliárd forint volt, 26 százalékkal több mint 2013-ban.
A pénztárak teljesítménye is kiválóan alakult az elmúlt évben, a portfóliókon 89,2 milliárd forintnyi hozam keletkezett, az év végére a vagyon megközelítette az 1100 milliárd forintot, vagyis az átlagos egyenleg lassan eléri a 940 ezer forintot. A pénztárak a portfóliók 58,5 százalékát tartották magyar állampapírban, emellett viszonylag jelentős, 24 százalékos volt a befektetési alapok részesedése is az nyugdíjalapokban. Működési szinten az önkéntes nyugdíjpénztárak veszteségesek, 2014-ben 1,176 milliárd forintnyi mínuszba került a szektor, ennek egy részét azonban fedezheti, hogy a nem fizető tagság egyéni számláiból, ha pozitív a hozam, vonhatnak le az intézmények díjat a működésükre.
A magán-nyugdíjpénztártagok száma nem egészen ezer fővel csökkent tavaly, az év végén 61498 volt. A tagdíjbevételek összege 768 millió forint volt. A pénztárak vesztesége az ötödére csökkent, működési célú ráfordításaik tavaly már csak 153 millió forinttal haladták meg a bevételeiket.
A hozamok szempontjából jó év volt a tavalyi, a befektetéseken elért nyereség 18,3 milliárd forint volt, az év végén így 208 milliárd forintnál is több volt az alapokban. Egy átlagos magán-nyugdíjpénztári számlán 3,4 millió forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.