A Banco Madrid közleményében azzal indokolta a csődöt, hogy az elmúlt napokban "súlyos károkat" szenvedett. Az ügyfelek ugyanis tömegesen kezdték kivenni a pénzüket a bankból, miután kipattant a botrányt.
Az ügy március 10-én kezdődött, amikor az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának tranzakciókat ellenőrző részlege (FinCEN) pénzmosással gyanúsította meg a BPA vezetését. A hivatal állítása szerint kínai, venezuelai és orosz bűnözőkkel működtek együtt a bankvezetők. A legújabb információk szerint több egykori magas rangú venezuelai politikus is érintett.
Az andorrai pénzügyi felügyelet azonnali vizsgálatot rendelt el, ennek nyomán Spanyolországban a központi bank is ellenőrzést indított a madridi leányvállalatnál. A Banco Madrid igazgatótanácsa ezután testületileg lemondott. Az andorrai banknak Panamában is van fiókja, ott is elindult az ellenőrzés.
A csődöt jelentett Banco Madrid 100 százalékban a BPA tulajdona. A bent ragadt betéteket a garanciaalap fizeti ki 100 ezer euróig (30 millió 360 ezer forint).
A Banco Madrid nem számít nagy banknak Spanyolországban, 15 ezer betétese van és további 47 ezer olyan ügyfele, akik értékpapírokba és egyéb pénzügyi termékekbe fektették be pénzüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.