BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rossz hangulatban nem szárnyal a Wizz Air Londonban

Lanyhult az érdeklődés a magyar gyökerű fapados légitársaság papírjai iránt - 13 fontnál ingadozik az árfolyam

Oldalazó mozgást végez a Wizz Air részvény árfolyama a londoni tőzsdén. A kibocsátási árfolyam 11,5 font volt február 25-én, amely 12,8 fontra is emelkedett a debütálás után, az elmúlt napokban, így tegnap késő délután is 13 font környékén ingadozott. A feltételes kereskedési szakaszban még 14 millió darab részvény cserélt gazdát, a kiugró forgalom azonban már a múlté, folyamatosan csökkent az érdeklődés és tegnap 90-100 ezer papírral kereskedtek. Ez azonban gyakori eset az a tőzsdei bevezetések történetében, az első napok kiugró forgalma után szinte garantált, hogy különösebb bejelentések nélkül lanyhul a piac.

A cég papírjainak mozgását nehéz összehasonlítani a rivális légitársaságok részvényeivel, de tény, hogy az International Airlines Group (IAG) légitársaságai, a British Airways, az Iberia és a diszkont Vueling, valamint a Ryanair és az easyJet esetében is 1-2 millió darab részvény forgott a londoni tőzsdén. A piaci hangulat azonban volt már jobb is: a Ryanair papírjai tegnap késő délután ugyan éppen erősödtek, de a Wizz Air, az easyJet és az IAG részvények veszítettek értékükből vagy stagnáltak.

Általában véve is igaznak tűnik, hogy az október közepén induló folyamatos szárnyalás megtorpanni látszik a fapados társaságok esetében. Nagy baj azonban nincs, az IAG részvényárfolyama még január környékén áttörte az 500 pennys (5 font) szintet és tegnap 565 pennynél tartott, tehát sikerült stabilan megkapaszkodnia, bár az 580 pennys csúcsot még nem sikerült megmásznia. Az easyJet részvénye augusztusban még 12-13 fonton forgott Londonban, tegnap viszont 17 fonton, bár korábban közel jutott a 19 fonthoz is. Pedig tegnap jó februári számokat közölt a fapados légicég: a 2014 azonos hónapjában mért adatokhoz képest 6,1 százalékos utaslétszám-bővülést könyvelhetett el. Emellett a járatok telítettsége 1,4 százalékponttal 90,8 százalékra nőtt.

A Wizz Air 23,3 millió törzsrészvényt dobott a piacra (ez 18,5 százalékos részesedést jelent), a kibocsátási összeget pedig 300 millió euróról 420 millió euróra emelték. A teljes részvényszám 126 millió darab lesz, a cég többségi tulajdonosa az Indigo Partners maradt. Korábban a Budapesti Értéktőzsde is erősen lobbizott a társaságnál, és még most sem zárható ki, hogy a jövőben a magyar fővárosban is megjelennek a cég papírjai. Tavaly májusban már közel volt a cég a tőzsdére lépéshez, de akkor a befektetői környezet romlása miatt felfüggesztették az akciót.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.