A nap nyertesei: olasz bankok
Nagyot emelkedtek az olasz bankrészvények, miután az ország nem hagyja cserben a pénzintézeteket. A parlament már meg is szavazta a 20 milliárd eurós bankmentő alapnak a felállítását, illetve több kisebb bankot is ebből tőkésíthetnek fel. Valószínű, hogy az olasz költségvetésből kell a harmadik legnagyobb olasz bankot, a Monte dei Paschit megmenteni, méghozzá legkésőbb a jövő héten. Kockázatok azonban vannak: a Deutsche Bank szerint az olasz bankszektor nem teljesítő hiteleiből adódó válság kezelésére 30 milliárd euróra lenne szükség. Abból indulnak ki, hogy mintegy 20 milliárd eurót (ebből az UniCredit 13 milliárdot) képesek lesznek piaci részvénykibocsátással is bevonni az olasz bankok. Az új európai szabályok értelmében az állami mentőcsomag feltétele, hogy a kötvényeseket is bevonják a banki veszteségviselésbe.
A nap vesztese: Red Hat
Több mint 10 százalékot esett az amerikai tőzsdén a piaczárást követően a Red Hat árfolyama, miután kiábrándító negyedéves jelentést tett közzé a vállalat. A novemberrel végződő három hónap során 615 millió dolláros árbevétel mellett, egy részvényre vetítve 37 centes profitot ért el a vállalat, míg az elemzők 619 millió dolláros árbevétel mellett 58 centes egy részvényre jutó eredménnyel számoltak. A híreknek egyáltalán nem örültek a befektetők: a Red Hat árfolyama 13,5 százalékkal, 69 dollárra esett a szerdai 79,8 dolláros záróárról. A következő napokban vélhetően jönnek majd leminősítések is, a folyamat pedig már el is kezdődött: a BMO és a Mizuho is vételről semlegesre módosította az ajánlását. A BMO pedig azt is közölte, hogy 87 dollárról 70 dollárra vágja vissza a papír célárfolyamát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.