Az NHSZ Nemzeti Hulladékgazdálkodási Szolgáltató Kft. megvásárolja a Star Power Vagyonkezelő Kft. egészét a W4P Kft.-től. A létrejövő összefonódás még a Gazdasági Versenyhivatal engedélyére vár.
A Star Power az NHSZ-nek már a 32. leányvállalata lesz azok mellett, amelyek kisebb hazai településeken, nagyobb városokban (például Miskolcon, Tatabányán és Kaposváron), sőt még külföldön is működnek.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. által ellenőrzött, budapesti központú NHSZ elsősorban közszolgáltatóként, de piaci alapon is foglalkozik lakossági hulladékkal. 2013-ban jött létre, és már abban az évben megkezdte erőteljes növekedését. Alapjait a világ egyik legnagyobb hulladékgazdálkodó csoportja, a – Rethmann csoport és az RWE Umwelt egyesülésével létrejött – Remondis magyarországi érdekeltsége jelentette. Az itteni Remondis a korábbi években sorra szállt be a terület regionális projektjeibe, és vásárolta fel a hulladékgazdálkodó cégeket.
2013-ban azonban az MNV megvásárolta a magyarországi Remondist – a Kun Hulladék Kft.-vel együtt –, majd átnevezte NHSZ-szé. Az új néven, és már állami tulajdonban működő társaság első nagy lépése az AVE Magyarország csoport 2014-es bekebelezése volt. Bár a honlapja nagy része még szerkesztés alatt áll, egy prezentációja szerint 2014-ben mintegy 1,5 ezer fős volt, 56 településen 1,3 millió lakost és bő 22 ezer üzleti partnert látott el. A külföldiek Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában, Párkányon és Munkácson szolgáltatnak. Az NHSZ nyolc hulladéklerakójából egy romániai.
Az NHSZ a hulladékgyűjtésen, -kezelésen és -feldolgozáson túl foglalkozik téli útkarbantartással, parkfenntartással és temetőüzemeltetéssel is. Termeszt dísznövényt, és parkolót is működtet a csoport. Tatabányán van továbbá egy biogázüzeme, s most a Star Poweren keresztül Polgárban lesz egy gumiabroncs-égetője. Utóbbi tervéről februárban, az NHSZ 6,3 milliárd forintos tőkeemelése kapcsán számolt be a Világgazdaság. A Star Power Vagyonkezelő tavaly végelszámolás alatt állt tíz napig. Az évi 23,5 millió kilogramm gumi elégetésével hőt és áramot előállító leánycége 2015-ben közel félmilliárdos árbevétel mellett 146 millió forint nyereséget ért el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.