Az ázsiai értéktőzsdéken kétéves csúcs közelében mozognak a jegyzések, a piacot megszilárdítja, hogy a várakozásokkal szemben élénkült a kínai feldolgozóipar aktivitása, és a vártnál kissé jobban emelkedett a japán tankan üzleti bizalmi index. A részvénytőzsdéket azonban nyomás alatt tartja, hogy a központi bankok egyre másra jelzik, hogy vége a hiperolcsó pénz korszakának. A múlt héten Janet Yellen, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnöke újabb kamatemelést helyezett kilátásba, hasonlóan nyilatkozott a Bank of England, és Mario Draghi EKB-elnök után Jens Weidmann, a német központi bank elnöke is hangsúlyozta, hogy az Európai Központi Bank fokozatosan felhagy szélsőséges gazdaságösztönző monetáris politikájával.
Pénteken csökkenéssel zártak a vezető európai értéktőzsdék. Az FTSE-100 0,51 százalékkal, a DAX 0,73 százalékkal, a CAC-40 pedig 0,65 százalékkal süllyedt. Az euróövezeti EuroStoxx50 0,88 százalékkal ment le.
Az olaj jegyzése kissé erősödött, miután a múlt héten január eleje óta először csökkent a termelésbe fogott kutak száma az Egyesült Államokban. Az északi-tengeri Brent minőség hordójának ára 0,3 százalékkal 48,90 dollárra emelkedett, az amerikai West Texas Intermediate (WTI) fajta jegyzése pedig 0,5 százalékkal 46,26 dollárra ment föl.
Az arany ára csökkent, mert a részvénypiac és a dollár-árfolyam stabilizálódásával mérséklődött a mentsvár befektetési eszköz iránti keresletet. A fém unciáját (31,104 gramm) hétfő reggel 1238,01 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,3 százalékkal alacsonyabban, mint péntek este.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.