BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Trendforduló fenyeget Budapesten és Frankfurtban

A német DAX 30 indexben egy fej és vállak formáció alakult ki, ami a 2016 júniusa óta tartó emelkedő trend megfordulását jelzi. Eközben a BUX index emelkedő trendben halad tovább.

Az amerikai S&P 500-as tőzsdeindex a napokban új történelmi csúcsra (2916) emelkedett. Az értéket a jegyzés olyan helyzetben érte el, hogy épp alulról beleütközött a Trump-rali trendvonalába. Mivel eddig érdemben nem tesztelte vissza a március 22-i letörés után, ez most történt meg. A jegyzés a trendvonalról visszapattant, és „délnek” fordult, jelenleg éppen a korábbi történelmi csúcsból adódó támaszszint tesztelése folyik. Úgy tűnik, az index lefelé átüti a támaszt, és tovább csökkenhet.

A következő két támasz lefelé 2857, illetve 2820 közelében alakulhat ki. Ha a jegyzés mégis megmaradna a korábbi csúcs felett, akkor ismét a most elért új csúcsot kellene meghaladnia elsőként. A most akadályt jelentő emelkedő trendvonal után Fibonacci-szint következik 2958 közelében. Az indikátoraink annak a határán állnak, hogy további csökkenésre figyelmeztessenek. A hetes bázisú grafikonon viszont erőteljes negatív divergencia bontakozhat ki az index és az RSI között, ami hosszabb távon is a csökkenés jele.

A német DAX 30 indexben egy fej és vállak formáció alakult ki, ami a 2016 júniusa óta tartó emelkedő trend megfordulását jelzi.

Az alakzat úgynevezett nyakvonala 11 865 közelében húzódik. Ha a jegyzés a nyakvonal alatti zárásokat produkál, akkor az index várhatóan a fej magasságával megegyező további csökkenésen mehet át. Az alakzat fejének magasságából számított célárfolyam 10 230 közelében helyezkedik el. Ezzel a 2009 óta tartó emelkedés trendje is megtörhet. Ahhoz, hogy ezt a forgatókönyvet félretehessük 12 870 feletti zárásokra van szükség.

Eközben a BUX index emelkedő trendben halad tovább, és miután átlépte a 37 ezer pont közelében lévő ellenállást, most onnan próbál elemelkedni.

Az emelkedés útjában a következő szint 37 540-nél lehet. Ennek átlépése már a 38 540-es szint eléréséhez nyitna kaput. Ha az index gyengülne, s letörné a jelenlegi támaszt, akkor azzal a június közepe óta tartó emelkedő trend is megtörhet. A trend letörése után a legközelebbi támasz 36 ezer pont közelében van.

A Mol részvényeinek jegyzése a 2880 közelében húzódó ellenállást átlépve tovább emelkedett, és a 2886–2932 közelében kialakult résből a megmaradt darabot is betöltötte. A jegyzés további emelkedésének közelebbi akadálya a 3015 közelében lévő ellenállás, amelyet 3066, majd az aktuális emelkedő trendcsatorna felső széle követhet. Ha a jegyzés letörné a 2880-as támaszt, akkor az könnyen a június óta tartó emelkedő trend megtöréséhez vezethetne. Alatta 2752 közelében húzódik lehetséges támasz.

Az OTP Bank részvényárfolyama a 10 475 közelében lévő ellenállással küzd. Úgy tűnik, onnan másodszor is visszapattanhat. Kevéssel feljebb húzódik a március 15-én indult, hosszabb távú csökkenő trend vonala. Arról eddig a jegyzés négyszer pattant vissza, majd csökkenni kezdett. A jelenlegi emelkedő trend vonalának eléréséig 10 130 közelében alakulhat ki támasz. Az említett csökkenő és a május vége óta tartó emelkedő trend vonala október közepe táján metszi egymást. Legkésőbb akkor tehát az OTP-részvények jegyzése is határozottabb irányt vehet.

A teljes elemzés a Világgazdaság hétfői számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.