A technikai képet vizsgálva az árfolyam nem sokkal az erősnek tűnő 12 ezer pontos támasz fölött húzódik, ez alatt legutóbb csak április elején tartózkodott. A tavaszi hullámvölgy után kialakult rést pedig épp a napokban töltötte be az árfolyam, amely most bőven az 50 napos, illetve 200 napos mozgóátlagok alatt húzódik. Megfigyelhető, hogy a 200 napos mozgóátlag és a januári tetőponttól induló csökkenő trendvonal a napokban szorosan megközelíti egymást.
Esetleges felpattanás esetén a közelükben húzódó 12 600 pontos szint jelenthet ellenállást, amely a korábbiakban már többször is megálljt parancsolt az árfolyamnak. A visszapattanás forgatókönyvét az támogatja RSI indikátor is, mely a napokban közelítette meg a túladottságot jelző 30-as értéket (ez az utóbbi időben megbízhatóan jelezte előre az árfolyam emelkedését).
Ha a 12 ezer pontos támasz elbukna, a következő védvonal 11 800 körül húzódik, amely a márciusi mélypont szintje, bár ez együtt akár támaszzónaként is értelmezhető. Akkor lenne igazán nagy baj, ha e védvonal sem fogná meg a DAX indexet.
Hasonló képet mutat a heti grafikon is, ahol a 12 ezer és a 11 800 pontos vonal szintén erős támaszt biztosít a jegyzésnek, ráadásul az utóbbihoz alulról közelít a 200 hetes mozgóátlag. Az árfolyam felpattanásának – a napi grafikonhoz hasonlóan – a csökkenő trendvonal és a 12 600 pont körül húzódó ellenállás szabhat komolyabb határt, de hosszabb távon a viszonylag magas, 12 700 pont körüli 50 hetes mozgóátlag megközelítése is elképzelhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.