A nyár utolsó hónapja rendszerint az iskolakezdésről szól, a nyaralás miatt a családok költségvetése feszes, ezért ilyenkor az átlagosnál többször élnek a hitelfelvétel lehetőségével – ez mutatkozik meg abban is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint az elmúlt két évben az augusztusi személyikölcsön-kihelyezés meghaladta a karácsonyi bevásárlásokra felvett összeget. (Természetesen az iskolakezdés mellett a szükséges felújításokra és – egyre inkább – a nyári üdülésekre költött hitelforintok is dobják a hitelkihelyezési statisztikát.) Ugyancsak trendszerű, hogy a nyári hónapokban a folyósított kölcsönök átlagos kamatszintje némileg emelkedik.
Ez ugyanakkor azzal magyarázható, hogy ezekben a hónapokban olyan ügyfelek is hitelfelvevőként jelennek meg, akik kevesebb kamatkedvezményre jogosultak, s ezért a banki kínálatban széles sávban meghatározott kamatok közül a magasabbat kapják. Ugyanakkor a májushoz képest 26 bázisponttal, 13,1 százalékra emelkedő átlagkamat is 0,88 százalékponttal alacsonyabb annál a 13,98 százalékos átlagkamatnál, amennyiért tavaly jutottak hozzá az ügyfelek személyi hitelhez. Az idei nyár nagy kérdése, hogy a klasszikus személyi hitelek kihasználtságát mennyire csorbítja majd a babaváró hitel. A pénzintézetek mindenesetre a tavalyihoz hasonlóan elkezdték az akciózást – legalábbis a Money.hu adatai szerint.
A Provident augusztus 26-ig Bizalom Plusz heti és havi kölcsönt kínál azon ügyfeleinek, akiknek épp nincs törlesztett kölcsönük a szolgáltatónál, ám idén tavasszal még ügyfelei voltak a társaságnak. A Provident Bizalom Plusz 110 hetes kölcsön 15,28 százalékos (THM 16,4 százalék), a havi törlesztésű megoldás 30 hónapra évi 15,43 százalékos (THM 16,6 százalék) kamat mellett vehető igénybe. A társaságnál szeptember 2-ig köthető a 36 hónapos futamidejű Havi 7-es kölcsön.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.