A forgalomban levő 100 forintos érme külső megjelenése és legfontosabb paraméterei (például átmérő, vastagság) változatlanok maradnak, ám az alapanyaguk acél helyett réz-nikkel-cink ötvözetre változik. A jelenleg használt 100 forintos érmékkel továbbra is zavartalanul fizethetünk.
A jelenlegi érme paraméterei (Forrás: MNB)
-Átmérő: 23,8 mm; Súlya: 8 g
-Vastagsága (az érme pereménél mérve): 2,6 mm
-Anyaga: bevont acél (a körgyűrű nikkellel, a belső része – magja – réz–cink ötvözettel borított acél)
-Színe: a külső gyűrű ezüstfehér, a belső rész aranysárga színű (bicolor)
-Pereme: recés (receszám: 170)
-Érmekép: Magyarország címere
A korszerűbb érme alapanyag alkalmazása az érme-elfogadó automaták stabilabb működése, valamint az ellátásbiztonság szempontjából is kedvezőbb helyzetet teremt. A 100 forintos érmék jelenleg használt, bevonattal ellátott acél alapanyaga már 20 éve forgalomban van, és az érmegyártás terén napjainkban már csak elvétve alkalmazzák.
Az új alapanyagú 100 forintos érme forgalomban való megjelenése – a bankjegyeknél már megszokott módon – két lépcsőben történik, először 2019. október 1-től törvényes fizetőeszközzé válik.
A kibocsátási rendelet kihirdetését követően a jegybank féléves felkészülési időt és technológiai támogatást biztosít a készpénzellátási lánc szereplőinek, így különösen az automaták üzemeltetőinek, hogy felkészítsék berendezéseiket az új alapanyagú 100 forintos érmék elfogadására.
A készpénzforgalomban majd csak ezt követően, legkorábban 2020 májusában találkozhatunk a korszerűbb 100 forintosokkal.
A forint érmékkel és bankjegyekkel kapcsolatos változásokról az MNB honlapjának Bankjegy és érme oldalán további naprakész, részletes információk érhetők el
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.