A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 492,56 pontos, 1,51 százalékos csökkenéssel, 32 217,99 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 19,7 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzőjeazt mondta, jó hangulatban indult a kereskedés, délutánra azonban – főleg az amerikai piacnyitás után – a hangulat megfordult, és elromlott.
A BÉT mínuszban fejezte be a napot, a leggyengébben az OTP teljesített. A bankrészvény árfolyama közelíti a 8 ezer forintos szintet, amit még nem lépett át, ám ha így folytatódik a tendencia, akkor tovább csökkenhet. A vezető elemző szerint az OTP rossz szerepléséhez hozzájárulhatott a magyar bankok leminősítése is. Vannak azonban más faktorok is, például hogy még nem tudni, hogyan alakul a magyar gazdaságvédelmi terv. Továbbá, a bank jelentős kelet-európai kitettsége most hátrányként jelenhet meg – mutatott rá.
A Moody's Investors Service több európai bankrendszer kilátását is negatívra módosította csütörtökön, a döntést azzal a várakozásával indokolva, hogy a koronavírus okozta járvány kedvezőtlen hatást gyakorol e bankrendszerek működési környezetére. A nemzetközi hitelminősítő intézkedése a magyar, a norvég, a finn és a portugál bankrendszer kilátását stabilról, a szlovák bankrendszerét pozitívról változtatta negatívra.
A forint árfolyama 350 forint alá is benézett, a BÉT zárásakor 350,92 forinton jegyezték az euróval szemben.
Az európai indexek a nap folyamán voltak pluszban és mínuszban is. A BÉT zárása előtt például a német DAX index 0,3 százalékos pluszban volt. Az amerikai indexek vegyes képet mutatnak, a Dow Jones index 0,5 százalékos mínuszban, de például a Nasdaq 1,4 százalékos pluszban tartózkodott a magyar piac zárása előtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.