A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,47 pontos emelkedéssel, 34 577,31 ponton nyitott kedden. A hétfői záró értékéhez képest minimálisan emelkedett.
Elemzők előzetesen pozitív korrekcióra számítottak a reggeli indulásnál a Budapesti Értéktőzsdén.
Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője elmondta, hogy optimistább hangulatban kezdődhet a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén.
A nemzetközi piacokon kisebb emelkedés látható, a magyar tőzsde is vélhetően ezt fogja követni, az OTP-nél 1,5-2 százalék körüli emelkedés lehet a nap folyamán.
Móró Tamás elmondta, hogy a német alkotmánybíróság kedden dönt az Európai Központi Bank (EKB) kötvényvásárlási programjának jogszerűségéről. Ha a döntés támogatja az EKB-t, az a részvénypiacokat segítheti, ha viszont elutasítják, akkor eladás jöhet a tőzsdéken.
Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. junior elemzője elemzésében kiemelte,
továbbra is változékony a nemzetközi befektetői hangulat, a hétfői lejtmenet után kedden pozitív korrekció jöhet Európában, így a Budapesti Értéktőzsdén is.
A vezető részvények közül az OTP árfolyamában 9 ezer forintnál húzódik fontos támasz, míg 10 ezer forintnál ellenállási szint. A Mol grafikonján továbbra is 2 ezer forintnál található meghatározó támasz, mely az előző napi kereskedésben is megtartotta. A Richter is lefelé korrigált hétfőn, a támasz 6600 forintnál, az ellenállási szint pedig 7 ezer forintnál húzódik a gyógyszergyártó grafikonján. A Magyar Telekom a 400 forintos szintről kezdett esni, a részvény támasza 380 forint – fejtette ki Józsa Bence.
A CIB elemzői szerint
az európai végleges feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexek (BMI) és amerikai megrendelésállomány-adatok nagyon rosszak, de ez már nem okozott sokkot a részvénypiacon, mindenki előre tekint, és a kilábalást várja.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 604,06 pontos, 1,72 százalékos csökkenéssel, 34 576,84 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 13,8 milliárd forint volt, valamennyi vezető részvény gyengült a múlt csütörtöki záráshoz képest. A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,49 százalékkal 2032 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 255 forinttal, 2,67 százalékkal 9285 forintra esett, forgalmuk 8,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 14 forinttal, 3,50 százalékkal 386 forintra gyengült, forgalma 267,1 millió forint volt. A Richter-papírok ára 130 forinttal, 1,89 százalékkal 6760 forintra csökkent, forgalmuk 2,4 milliárd forintot ért el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.