Iránykereséssel és kisebb negatív korrekcióval indult a hét a tőkepiacokon. A befektetőknek volt is okuk a pihenőre, novemberben ugyanis kiemelkedően bőkezűen alakultak a tőzsdei hozamok. A koronavírus elleni oltóanyagok hatékonyságáról futószalagon érkező hírek és a jövő évi gazdasági helyreállás kilátásai a központi bankok pénznyomtatásával karöltve feledtették az ősszel is tomboló pandémiával kapcsolatos aggodalmakat.
Számos európai börze története legerősebb hónapját zárta, a párizsi CAC 40 21 százalékos ralival nyugtázhatja a hónapot, a milánói börze pedig ennél is nagyobb, 24 százalékos növekedést regisztrálhatott. Mintegy 16, illetve 13 százalékot menetelt a frankfurti DAX és a londoni FTSE is, a vezető nyugat-európai indexek ezzel felülteljesítették amerikai társaikat, de azoknak sincs okuk panaszra.
Új csúcsok születtek a tengerentúlon is, a Dow Jones a múlt héten először lépte át a 30 ezer pontot, november végéig elért, 12 százalék feletti emelkedése pedig 1987 óta a legerősebb. A Nasdaq és az S&P 500 is 11-11 százalékot tett hozzá az idei eredményéhez, az utóbbinál újabb rekordmagasságba ért az index az ősz végére.
Szerényebb mértékben emelkedtek a kínai tőzsdék is, az ázsiai térség sztárja ezúttal a tokiói Nikkei volt, amely 15 százalékos rali után az utóbbi két és fél évtized legjobb egyhavi teljesítményét szállította. Az optimizmusból kijutott a feltörekvő piacoknak,
a BUX és a lengyel WIG 20 százalék feletti drágulásával több meghatározó nyugati piacot is lekörözött, de 15 százalék körüli felértékelődéssel a prágai börze is tartotta a lépést a kontinens nyugati felével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.