A vállalat bejelentése szerint 1,5 milliárd dollár tőkét szeretnének bevonni másodlagos részvénykibocsátással.
A hírre 5,7 százalékot emelkedett a Zoom részvények árfolyama, s 357 dollár közelében zárt.
A The Wall Street Journal szerint a vállalat tipikusan semmitmondó magyarázattal szolgált, amennyiben a befolyó pénzt forgótőkére és általános vállalati célok finanszírozására fordítják.
A piac közben azt találgatja, hogy mi lesz a vállalattal a mostani pandémia után.
Bár a home office és az online oktatás elterjedésével az e-konferencia platformoknak is jó éve volt tavalyi, s San Francisco öbölben működő Zoom kapitalizációja több mint 400 százalékkal, 100 milliárd dollár közelébe emelkedett 2020-ban. De az árfolyam most 40 százalékkal elmarad az októberi 600 dollár közeli csúcsoktól. Amikor a Pfizer-BioNTech vakcina sikeres harmadik fázisú tesztje felrobbantotta a piacot, egyetlen napon 15 százalékot zuhant a Zoom.
November óta gyakorlatilag megállás nélkül zajlik a részvénypiaci rotáció, melynek során a technológiai papírokból a ciklikus iparágakba áramlik a spekulatív tőke
– mondta a Világgazdaságnak Miró József, az Erste vezető elemzője. Hozzátéve: láthatóan szétválik a növekedési és az érték történet a részvénypiacon, amit az is jól mutat, hogy a nagy részvények nem mennek sehova, miközben például az utóbbival jobban álló Russel2000 tegnapi emelkedése közelítette a 2 százalékot.
Az S&P Global Market Intelligence adatai szerint a Zoom jelenlegi mérlegében kevesebb mint 2 milliárd dollár bruttó készpénz áll rendelkezésre, s ezzel a Zoom jóval elmarad a hasonló kapitalizációjú szoftver cégektől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.