Az irányadó nyugat-európai tőzsdemutatók közül:
A páneurópai indexek közül az FTSE Eurofirst 300 index 0,29 százalékkal, az euróövezeti gyűjtőindexek közül pedig az EuroStoxx50 0,11 százalékkal emelkedett.
A hatszáz legnagyobb európai vállalat árfolyamának változását követő Stoxx Europe 600-as index 0,31 százalékkal, 474,60 pontra emelkedett, továbbra is az augusztus közepén elért 476,16 pontos rekordszint közelében mozog. Augusztusban közel 2 százalékkal emelkedett a mutató értéke, és már a hetedik egymást követő hónapot zárta nyereséggel, ami legutóbb 2013-ban fordult elő.
A nap nyertesei az olaj- és gázipari vállalatok voltak, amelyek alindexe 2 százalékkal emelkedett az olajárak megugrásának köszönhetően. A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamait és szövetségeseiket, köztük Oroszországot magában foglaló, OPEC+ csoport szerdán a várakozásoknak megfelelően a kitermelés korábbi terveknek megfelelő ütemű növelésében állapodott meg, ami azt jelenti, hogy decemberig minden hónapban napi 400 ezer hordóval növelik a kitermelést. A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.
Este fél hatkor a novemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,50 százalékos pluszban, 73,38 dolláron, az októberi szállítású WTI pedig 2,78 százalékos nyereségben, 70,50 dolláron forgott.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,15 százalékkal, 1811,01 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,10 százalékkal, 1814,20 dollárra esett a New York-i árupiacon.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1862 dollárt adtak, 0,21 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.