Csökkentek a csütörtöki nyitásban az amerikai tőzsdeindexek az előző napi nagy veszteségek után.
A DJIA-30 index 0,02 százalékkal, az S&P-500 index 0,07 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,40 százalékkal csökkent a kereskedés kezdetén.
Ezt követően kapaszkodni kezdtek az index. Magyar idő szerint 17.15
Szerdán a Wall Street két indexe egy és két százalékot veszített, a Nasdaq Composite index több mint három százalékot adott le. A Nasdaq index szerdai vesztesége a legnagyobb napi csökkenés volt tavaly február óta.
Az indexek szerdai esése a Fed decemberi kamatdöntő ülése jegyzőkönyvének a publikálására vezethető vissza. A dokumentumból a piac a monetáris szigorításnak a hivatalosan jelzettnél korábbi megkezdésének lehetőségét olvasta ki. A befektetői érdeklődés ezért a technológiai papírok felől a magasabb kamatszintből profitáló ágazatok képviselőire terelődött át.
A nyitás előtt publikált adatok alapján novemberben rekordot ért el az Egyesült Államok importja 4,6 százalékos emelkedéssel, az export pedig 0,2 százalékkal emelkedett, a külkereskedelmi deficit pedig így megközelítette a szeptemberben elért rekordot.
Az első alkalommal benyújtott munkanélküli segélykérelmek száma az elmúlt héten a várt csökkenés helyett növekedett, és emelkedett a segélykérelmek négyhavi mozgóátlaga is. A kérelmek száma azonban még így is a járvány előtt jellemző szinten maradt.
Elsősorban a banki papírok erősödtek, a technológiai ágazat részvényei továbbra is gyengélkednek. A csütörtöki nyitás előtt a tőzsdén kívüli forgalomban a nagybankok papírjai egy százalék körüli nyereségben jártak. A technológiai ágazatban pedig az Apple és a Tesla részvényei fél és másfél százalékos veszteségbe csúsztak.
Emelkedtek az olajipari vállalatok részvényei is, követve az olajárakat felfelé. Az S&P index energiaipari részindexek már több mint hat százalékkal emelkedett a hét eleje óta.
Az év eleje óta a DJIA index 0,2 százalékkal áll pluszban, az S&P index 1,4 százalékkal mínuszban, a Nasdaq index pedig 3,5 százalék veszteségben.
Az olaj ára emelkedett, az amerikai piacok nyitásakor a WTI ára 2,52 százalékkal állt magasabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 79,81 dolláron, a Brent ára pedig 2,00 százalékkal ment feljebb 82,42. Az év eleje óta a WTI ára öt százalékkal, a Brent ára négy és fél százalékkal emelkedett.
Az eurót 0,01 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1310 dolláron, az arany spot ára 1,11 százalékkal csökkent 1789,51 dollárra unciánként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.