Rövid iránykeresés után lefordultak a vezető amerikai tőzsdeindexek a hét utolsó kereskedési napján. Ami annyiban aligha lephette meg a piacot, hogy hajnalban az ázsiai tőzsdék sem mutattak egyértelmű irányt, míg az európai indexeknek kifejezetten piros napjuk volt. Másrészt, a tőzsdeharang előtt még viszonylag kedvező volt a tengerentúli képlet. Technikai elemzők már úgy vélték, hogy a Nasdaq Composite technológiai index hamarosan magához térhet, miután a korábbi csúcs óta már több, mint 12 százalékot esett, ráadásul az RSI mutató a túladott szint alá csökkent, ami közeli felpattanást sejtet. És az S&P 500 is fordulatra utaló jeleket mutatott.
Ehhez jöttek még a gyorsjelentés orientált emelkedések, mint a VISA 6 százalékos és az Apple 3 százalékos felpattanása, de rendkívül jól teljesít a héten az energia szektor is – emelte ki Bosnyák Zsolt, az Equilor szenior elemzője. Hozzátéve: de egyelőre mégsem tudott átfordulni a piac, mely még mindig az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed héja szigorát emészti. Ugyanakkor
komoly meglepetést hozhat, akár napon belül is, a növekvő volatilitás
– folytatta az elemző. Mert a befektetők idegesek, irányt keresnek és a VIX index, mely a piaci bizonytalanságot méri, egyre emelkedik.
Az amerikai tőzsdenyitást a munkaerőpiaci adatok is borongósra színezték. Mint kiderült, két évtizedes visszatekintésben a leggyorsabb ütemben nőttek a bérköltségek tavaly. Miközben az állások 84 százaléka van betöltve az Egyesült Államokban, a munkaerőpiac úgy működik, mintha már teljes foglalkoztatottság lenne. A dinamikusan emelkedő bérköltségek felfelé tolják az inflációt, amire most a Fed különösen fókuszál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.