BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felpattanás helyett tovább szánkázik a BUX

Hiába vártak a felpattanást a pesti tőzsdén.

Hiába vártak még reggel az elemzők felpattanást a pesti tőzsdén, amit az előző napi amerikai hangulatra építettek. Nem is teljesen alaptalanul, hiszen a nyugat-európai tőzsdék vették a tengerentúli lapot. Csütörtök délben a német DAX és a francia CAC közel másfél százalékos, míg a londoni FTSE 1 százalékot közelítő pluszban virított.

A délelőtt 0,47 százalékot eső, 42 942 pontig csúszó BUX mentségére szolgál, hogy régiós versenytársa, a lengyel WIG hasonlóan gyengén muzsikált.

Igaz, a cseh PX-index félszázalékos pluszba tudott kapaszkodni.  

Az OTP 0,14 százalékos mínuszban, 10 685 forintnál delelt. A Richter 0,28 százalékot csúszva, 7140 forintnál tartott.

A blue chipek közül a legsiralmasabb helyzetben a Mol befektetői hallgathatták a déli harangszót.

Az olajpapírt 2988 forinton jegyezték, miután a délelőtti órákban 1,32 százalékot esett.

A Mol esetében egy fundamentális hiányérzet is említést érdemel. Napok óta hiába várták a befektetők az áprilisi marzsinok publikálását. Végül a vállalat közölte: elhalasztja a riportot. Erre az Erste elemzői szerint valószínűleg azért került sor, mert a finomítói nyeresége rendkívül magas, és ez politikai feszültséget okoz.

üzletember Businessman athlete goes down on a sled, speed active sports szánkó, lecsúszik
Fotó: Oleg / Shutterstock

Az elemzők úgy vélik, hogy az áprilisi finomítói marzsok soha nem látott szinten, 50–60 dollár között lehetnek, szemben a már szintén rekordmagas márciusi 33,9 dollár/hordó értékkel.

Ez a magas dízelkereslet és a rendkívül tágas ural–brent-árkülönbözet (hordónként 36 dollár) számlájára írható. 

Érdekes mozgások láthatók az euró-dollár grafikonján. A kurzus tegnap felpattant Jerome Powell Fed-elnök sajtótájékoztatója közben, míg a mai kereskedésben, a 123,6 százalékos Fibo-szint (1,0642) tesztelését követően, lefelé fordult a jegyzés, az 1,0540 közelében lévő támasz irányába húzódik. Itt azonban már megjelentek a vevők. 

Míg az euró-forint, mely visszatesztelte a 375-ös szintet, immár ismét 378 felett jár. Hamarosan képbe kerülhet a 380–382-es ellenállási zóna.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.