Az elmúlt napokban egy kisebb visszaesés után ismét megérkezett a 80 és 90 forint közötti sávba a Budapesti Értéktőzsde májusi sztárpapírja, a Delta Technologies-részvény.
Az április végétől május 22-ig 37,4 forintról 94 forintra erősödő technológiai részvény a száguldás után május 27-én csúszott 70 forintos lokális mélypontjára, majd onnan az árfolyamgörbe kissé hullámozva, de újra felfelé indult, úgyhogy szerdán már 85,6 forinton búcsúzott a parkettől.
A rali mögött számos tényező állhat, hiszen a kereszt üzleti féléves informatikai holding remek első féléves teljesítményről számolt be március végén.
A cég konszolidált árbevétele az előző év azonos időszakához mérten több mint 58 százalékkal, 17,2 milliárd forint fölé nőtt, míg az adózott eredménye nagyjából a hússzorására, 1,7 milliárd forintra ugrott.
Emellett a BÉT honlapján a vállalat rendszeresen közli, hogy Delta Systems nevű leányvállalata sikerrel szerepel nagy értékű közbeszerzési eljárásokon. Legutóbb például június 3-án jelentette be, hogy egy a Digitális Kormányzati Ügynökség által kiírt, két részből álló uniós közbeszerzésen részben konzorciumvezetőként tett nyertes ajánlatot. A két rész együttes keretösszege 9,7 milliárd forint volt. A közlemény ugyanakkor felhívja a figyelmet, hogy a megkötött keretmegállapodások nem kínálnak automatikusan megrendeléseket.
Hasonló bejelentésre került sor május elején is, amikor a három részből álló közbeszerzés teljes keretösszege 16,5 milliárd forint volt.
Ráadásul arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a Delta Technologies határozott célja a BÉT Prémium kategóriájába való átkerülés. A március végi gyorsjelentésben a menedzsment közölte is, hogy megítélése szerint a cég részvényei már alkalmasak a szintlépésre. Ennek érdekében a Delta Informatika Zrt.-t a Delta Systemsbe olvasztva egyszerűsítették a csoport cégstruktúráját is, hogy mielőbb megkezdhessék a negyedéves csoporteredmények közzétételét.
Végül, de nem utolsósorban a Delta Technologies igazgatósága közgyűlési felhatalmazás alapján a cég saját törzsrészvényei vásárlásáról döntött május 17-én. Itt most fontos, hogy
a felhatalmazás csupán a törzsrészvényekre szól, nem vonatkozik a vállalat kamatozó részvényeire.
Eszerint június 15-ig 6 475 000 saját részvényt vesznek a Budapesti Értéktőzsde azonnali piacán és/vagy kereskedési helyszínen kívül, azaz az OTC-piacon keresztül. A közgyűlési felhatalmazás a vásárlási árfolyamszintet az előző napi tőzsdei záróérték 80–120 százaléka között húzta meg.
A társaság ezt követően meg is kezdte serényen a saját részvények beszerzését, ám a szerdai tőzsdezárásig még mindig csupán 3 213 650 került a vállalat tulajdonába, azaz
a kitűzött célt csak felerészben érték el, és már csupán két kereskedési nap maradt a teljesítésre.
Ebből viszont az következik, hogy ha a feladattal megbízott Bodzási Gergely igazgatósági tag a határozatnak érvényt akar szerezni – és erre minden oka megvan, hiszen a visszavásárolni kívánt több mint 6 millió darab saját részvényt június 30-ig át kell adni a cég MRP-szervezetének –, akkor fel kell pörgetnie a vásárlásokat.
A hiányzó mennyiség beszerzése a jelenlegi kurzuson számolva csütörtökön és pénteken összesen közel 300 millió forintos extra forgalmat generálhat.
Természetesen elképzelhető, hogy a rövid határidőre tekintettel beizzítják a tőzsdén kívüli beszerzést is, ám erre eddig, legalábbis a jelenlegi felvásárlási programban nem került sor, minden nap a BÉT-en vette a cég a részvényeit.
Az akció hét végi lezártát követően egyébként elvileg újabb visszavásárlást is indíthat az igazgatóság, mivel a közgyűlési felhatalmazás alapján akár a teljes részvénymennyiség 25 százalékát is megvehetnék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.