Minden jel arra utal, hogy Omaha Orákuluma tovább szeretné bővíteni japán érdekeltségeinek körét: Warren Buffett Berkshire Hathaway konglomerátuma ugyanis újabb jenben denominált kötvénykibocsátást tervez, ami az elemzők szerint azt sugallja, a világ egyik leggazdagabb embere további akvizíciók érdekében von be tőkét jelenleg az országban, ahogy tette ezt már többször is a múltban. A szakértők szerint a felvásárlási hullám célpontjai japán bankok és szállítmányozási cégek lehetnek – tudta meg a Bloomberg.
Az elemzők szerint Buffett azért kacsingathat a japán bankszektor irányába, mert azok jelenlegi értékeltségük mellett tökéletesen beleillenek az ő befektetési filozófiájába, miszerint olyan cégeket érdemes csak venni,
A japán bank- és biztosítási szektor azt követően vált ismét relatíve olcsóvá, hogy július elején elérte árfolyamcsúcsát: a Topix vonatkozó indexe akkor 12,4-es P/E (árfolyam/nyereség, a 25 alatti érték tekinthető általánosan alacsonynak) mellett forgott, majd egy nyári korrekcióval a jelenlegi, 9–10,1 közötti sávba csúszott, ez pedig már Buffettet is meggyőzhette a beszállás megalapozottságáról.
A Topix bankszektort követő indexe az idén járt már 46 százalékos pluszban is augusztusi korrekciója előtt,
jelenleg 20 százalék körüli pluszt mutat, csakúgy mint az S&P 500. A tágabb Topix index ezzel párhuzamosan 13 százalékot erősödött.
A bankszektor jó kilátásait a szakértők a relatíve nyomott árazás mellett a japán jegybank kamatemelésének tudják be: a BoJ ugyanis nemrég sokak meglepetésére szigorított a kamatkörnyezeten, ami a hitelek törlesztőrészleteinek növelésén keresztül javíthatja a bankok profittermelési képességét, ez pedig a remények szerint az árfolyamok emelkedésében csapódhat majd le a befektetők számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.