Sokakat meglepett, amikor a Magyar Nemzeti Bank (MNB) június elején közölte, hogy a háztartási hiteladósok 65,5 százaléka, a vállalati ügyfelek 79 százaléka döntött a március 19-én bevezetett hiteltörlesztési moratórium igénybevétele mellett. Főleg annak fényében, hogy korábban a jegybank kisebb számokról adott hírt.
A Világgazdaság megkeresésére a hazai pénzintézetek között
a legmagasabb arányt júniusra az OTP jelentette, amelynél a lakossági ügyfelek 67,5 százaléka nem tett a törlesztés folytatásáról szóló nyilatkozatot, azaz él a moratórium adta lehetőségekkel.
A másik végletet a Gránit Bank képviseli, náluk június elején az érintett lakossági ügyfeleknek a 80 százaléka nyilatkozott arról, hogy szeretné folytatni a törlesztést.
A Takarékbank és az MKB lakossági ügyfelei körében az MNB statisztikáinak megfelelő egyharmadot meghaladó arányt képviselt a hiteleiket tovább törlesztők aránya. Az UniCreditnél, a Raiffeisennél és az Ersténél júniusban a lakossági ügyfelek csaknem fele jelezte a törlesztés folytatását, bár az utóbbi banknál hozzátették, jelentős különbségek vannak egyes hiteltermékek között.
A K&H-nál a lakossági ügyfelek több mint fele törlesztett júniusban, és 55 százalékot mutatott a moratórium alól kilépők aránya a CIB-nél is. Kiemelkedően magas a törlesztést folytatók aránya a Budapest Banknál, itt a lakossági ügyfelek közül majdnem 60 százaléknyian tettek nyilatkozatot a folytatásról.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.