A német rendőrség 1951-es megalakulása óta nem hajtott végre akkora mozgósítást, mint az idei Európa-bajnokságon. A pénteken kezdődő versenyen rendőrök ezrei teljesítenek majd szolgálatot, hogy vigyázzanak a rendre és a versenyre érkező több százezer szurkolóra.
Naponta nagyjából 22 ezer rendőr dolgozik majd a meccseknek otthont adó városokban az Eb végéig
– írta az Euronews. A németekhez Európa több országából is csatlakoznak kollégák, Magyarországról egy 32 fős kontingens utazott támogatni a rend őreit. A magyar rendőrség elmondta, hogy a rendőrválogatottba olyan tisztek kerültek, akik jártasak a közrendvédelmi, bűnügyi vagy határrendészeti területeken, illetve kiváló kommunikációs képességgel és megfelelő angol nyelvtudással rendelkeznek.
A türingiai rendőrség szóvivője elmondta, azért van annyi intézkedés, mert a politika és a sport összekeveredhet.
A sportot soha nem lehet a politikai világ eseményeitől elszigetelten szemlélni. Fel kell készülnünk a háborúszerű vagy más politikai konfliktusokra is, mert ez gyorsan átcsaphat a sportba is
– mondta Karsten Taeschner. Hozzátette, hogy a hatóságok a legrosszabbra készülnek.
Mennyit ér az Eb-arany? Ki a legsikeresebb játékos? Itt van tíz érdekesség az Európa-bajnokságrólKi az Európa-bajnokság örök gólkirálya? Ki volt a legidősebb játékos, aki pályára lépett a kontinensviadalon? Mennyi pénzt kap a torna győztese? Tíz érdekességet gyűjtöttünk össze az Európa-bajnokságról. |
Az elmúlt évek feszült világpolitikai környezetében a futballerőszak is újra szárnyra kapott. Ez különösen Görögországban, Franciaországban és Törökországban érezhető.
Az esetleges bandaháborúkra készülve a rendőrség több száz tagja kapott kiképzést, ahol tömeges erőszakos helyzeteket szimuláltak. Az edzéseken mintegy 200 „statisztát” alkalmaztak, akiknek tömegverekedést kellett színlelniük, a rendőröknek pedig a lehető leggyorsabban véget kellett vetniük az összecsapásoknak.
Legutóbb a 2016-os, franciaországi Eb-n történtek különösen erőszakos esetek. A legnagyobb hírverést az kapta, amikor orosz huligánok támadtak rá az angol szurkolókra Marseille-ben. Az UEFA az esetleges újabb összecsapások megelőzése érdekében bizonyos meccseket magas kockázatúnak minősített. Ilyen többek között a gelsenkircheni Anglia–Szerbia találkozó. Nagy kockázatú mérkőzésnek jelölték meg Lengyelország, Horvátország, Románia, Hollandia és Csehország meccseit is.
Annak érdekében, hogy megelőzzék az erőszakos eseteket, a stadionok körül korlátozzák az alkoholfogyasztást, illetve a meccsek alatt nem is lehet alkoholt fogyasztani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.