BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Scotland v Hungary - EURO 2024

Foci-Eb 2024: Magyarország nélkül folytatódik a torna

A július 14-ig tartó németországi Európa-bajnokság a magyar labdarúgó-válogatott nélkül folytatódik, miután hiába győzött emlékezetes meccsen Skócia ellen, az eredmények kedvezőtlen alakulása miatt végül ötödik lett a csoportharmadikok rangsorában, és kiesett.

Ahogy arról a Világgazdaság is beszámolt, hiába nyert 1–0-ra a németországi Európa-bajnokság csoportkörének záró fordulójában Skócia ellen a magyar labdarúgó-válogatott, a további eredmények kedvezőtlenül alakultak a folytatásban, így véget számára az Eb. A mieink három ponttal és mínusz hármas (2–5) gólkülönbséggel fejezték be a tornát, miután a csoportharmadikok rangsorában Horvátországot megelőzve az ötödikek lettek. Továbbjutása esetén Magyarország Portugáliával találkozott volna.

Foci-Eb 2024: a magyar válogatott nélkül folytatódik a torna (Fotó: AFP)

Foci-Eb 2024: Mi lesz a program a kieséses szakaszban?

A július 14-ig tartó németországi Európa-bajnokság menetrendje így néz ki a nyolcaddöntőtől:
június 29., szombat
nyolcaddöntő: Svájc–Olaszország, Berlin 18.00 (2)
nyolcaddöntő: Németország–Dánia, Dortmund 21.00 (1)
június 30., vasárnap
nyolcaddöntő: Anglia–Szlovákia, Gelsenkirchen 18.00 (4)
nyolcaddöntő: Spanyolország–Georgia, Köln 21.00 (3)
július 1., hétfő
nyolcaddöntő: Franciaország–Belgium, Düsseldorf 18.00 (6)

nyolcaddöntő: Portugália–Szlovénia, Frankfurt 21.00 (5)

július 2., kedd
nyolcaddöntő: Románia–Hollandia, München 18.00 (7)
nyolcaddöntő: Ausztria–Törökország, Lipcse 21.00 (8)
július 5., péntek
negyeddöntő: 3. nyolcaddöntő győztese–1. nyolcaddöntő győztese, Stuttgart 18.00 (1)
negyeddöntő: 5. nyolcaddöntő győztese–6. nyolcaddöntő győztese, Hamburg 21.00 (2)
július 6., szombat
negyeddöntő: 4. nyolcaddöntő győztese–2. nyolcaddöntő győztese, Düsseldorf 18.00 (4)
negyeddöntő: 7. nyolcaddöntő győztese–8. nyolcaddöntő győztese, Berlin 21.00 (3)