Az újság a brit Nemzeti Kiberbiztonsági Központ (NCSC) álláspontját ismerő két forrásra hivatkozott. A Financial Timesnak névtelenül nyilatkozó források egyike úgy vélekedett, hogy Nagy-Britannia döntése erősen fog hatni a latban más európai vezetőknél.
Más országok azzal érvelhetnek, ha a britek biztosak abban, hogy mérsékelni tudják a nemzetbiztonsági fenyegetéseket, akkor ők is biztosítani tudják majd a lakosaikat és az amerikai kormányt is arról, hogy körültekintően járnak el azzal, hogy továbbra is engedélyezik távközlési szolgáltatóiknak a kínai részegységek alkalmazását, míg tartják magukat a britek által javasolt óvintézkedésekhez
– mondta a forrás a lapnak.
Biztonsági megfontolásból nemrég az Egyesült Államok, majd Ausztrália, Új-Zéland és Tajvan is kizárta az 5G hálózatok fejlesztéséből a Huawei-t, illetve Japán is erre készül. Washington szerint Peking kémkedésre használhatja fel a Huawei, valamint a ZTE kínai telekommunikációs vállalat berendezéseit,
a vádak arra a kínai jogszabályra hivatkoznak, amely megköveteli a technológiai vállalatok együttműködését a hírszerző szervekkel.
A Huawei ismételten valótlannak nevezte az amerikai vádakat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.