Hogy a pénzügyi szektor felső vezetőinek a neve előtti doktor jelzés nem orvosi diplomát jelez, talán nem meglepő, Váradi Péter, az Axa Egészségpénztár igazgatótanácsának elnöke viszont az orvosi egyetemen szerezte doktori címét. Igaz, egy egészségpénztári vezetőnél inkább adja magát az ilyen irányú előképzettség, mint a bankszektorban vagy a biztosítási piacon, mégis ritka, hogy valaki praktizáló orvosként kerül az ágazat vezetői közé.
Orvosként a Szegedi Idegklinikán, a pénzügyi világban a Dimenzió Egészségpénztárnál kezdte pályáját Váradi Péter. Az idei a nyolcadik éve annak, hogy nem praktizál, és bevallja, hiányzik neki az orvoslás. Ám akkoriban egyértelmű volt a váltás, amelyet azóta sem bánt meg. Az orvosi szakmának hosszú kifutása van, egy ponton túl azonban mindenki szeretné a tudását, tapasztalatát egzisztenciális biztonságra váltani. Az átlépés után mesterfokozatot szerzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, részt vett a Harmónia Egészségpénztár megalakításában, onnan a frissen indított Credit Suisse Pénztárhoz került, amely később Winterthur, majd mostani nevén Axa lett, s jelenleg Magyarország harmadik legnagyobb egészségpénztára. Az egyik vezető francia biztosító magánkasszájánál előbb ügyvezető igazgató, később az igazgatótanács elnöke lett, egyebek mellett ő képviselte az Axát az egészségügyi reform ma már szinte történelemnek számító tárgyalásai alatt is. Ezzel és a magyar egészségüggyel kapcsolatban igen határozottan fogalmaz: az ágazatot a rendszerváltás szinte teljesen elkerülte, az elmúlt húsz évben néhány áldott időszaktól eltekintve mindenki bőszen reformálta, miközben kínosan vigyázott, hogy igazán ne nyúljon hozzá. Biztos benne, hogy alapvető és mélyreható változásoknak kell következniük, hiszen a világ nem állt meg, csak mi nem akarjuk ezt észrevenni. Nálunk szerencsésebb országok sem képesek a régi módon működtetni az egészségügyüket, az egész világon nő az öngondoskodás szerepe.
Kicsit hazabeszél, amikor a pénztárak további felértékelődését jósolja, bár mint mondja: a gyorsan változó egészségügyi koncepciók időszakában nehéz igazán szerepet találni. Az optimizmust ugyanakkor kétségtelenül alátámasztja a szektor elmúlt időszakra jellemző felfutása is. A pénztárak készen állnak új feladatok átvételére, így betegirányítási és minőségbiztosítási funkciókra. Váradi szerint a kasszáknak szép múltjuk, jó jelenük van, a jobb jövőhöz azonban meg kell változtatni a szabályozást, mélyebben be kell épülniük az egészségügyi rendszerbe. Ő egyebek mellett ezen is gőzerővel dolgozik, szabadidejéről pedig csak annyit mond: nincs különleges hobbija, de ha nem mozoghat egy jót hetente legalább kétszer, rosszul érzi magát.
CÉG
Axa Egészségpénztár 2002-ben alakult, azóta a piac harmadik legnagyobb szereplőjévé nőtte ki magát. A kassza taglétszáma 99 ezer fő, és 1,2 milliárdos vagyona van.
Mesterfokozatot a Budapesti Műszaki Egyetemen kapott. 2004 óta dolgozik az Axa Egészségpénztárnál.
Nős, négy gyereke van.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.