A varrónő fontosabb, mint a varrógép – vallja Jancsecz Zsolt, a Felina Hungaria Kft. ügyvezetője elődjének, a céget 1991. évi alapítása óta vezető, decemberben nyugdíjba vonult édesanyjának a filozófiáját. Ugyanis a legmodernebb gépet ma már mindenütt – tőlünk keletre is – meg tudják venni. A versenyképesség kulcsa az emberek szakértelme. Szerinte a siker emberek nélkül nem működik, ahhoz sok jó munkaerő és hozzáadott érték kell. Sok energiát és pénzt fordítanak a dolgozók képzésére, de ügyelnek a családias hangulatra, az emberközpontú légkörre is.
Férfi létére nem tartja magát különcnek a szakmában, mondván, csak Kelet-Európában jellemző a könnyűiparban a női vezető. Édesanyjának köszönhetően otthon is érzi magát a Felinában. Ott nőtt fel, gyerekkora óta abban élt – mondja. A családi hagyomány folytatása azonban sokáig eszébe sem jutott. Az állatorvosi egyetemre jelentkezett, de két év után rájött, hogy ez nem az, amit szeret. Helyette a Külkereskedelmi Főiskolát választotta, amelynek esti tagozatának végzése mellett tíz évvel ezelőtt részmunkaidőben logisztikai asszisztensként kezdett dolgozni a Felinánál. Akkor azonban még nem voltak hosszú távú tervei – árulja el a versenyszerűen vízilabdázó szakember.
Nem osztja azoknak a véleményét, akik a magyar könnyűipart általánosságban leírják. A tömegtermelő üzemek valóban nem bírják az árversenyt, hiszen a megrendelők ma már nem egymillió darabot kérnek hat hónapos szállítással, hanem azt keresik, ki tud kis szériával, akár húsz darabbal, két-három hét alatt megjelenni a piacon. Ehhez pedig folyamatos hatékonyságnövelés és rugalmasság kell.
Nem tartja véletlennek, hogy több fürdőruha- és fehérneműgyártó cég hozzájuk hasonlóan eredményes Magyarországon. Ebben – az alágazatot jellemző magasabb hozzáadottérték-igény mellett – az anyacég biztos háttere, a társaság tevékenységének folyamatos bővítése is közrejátszott a Felinánál. A 17 éve svájci–magyar vegyes vállalatként létrejött társaságnál induláskor 250 varrónő dolgozott. Mára a létszám 650-re nőtt, és a társaság üzemeiben már teljes vertikumban gyártják a fehérneműket és a fürdőruhákat. Jelenleg az évi 54 millió eurós konszolidált forgalmú konszern termékeinek 60 százaléka a sárréti kistérségből származik, és a csoport nemzetközi termelési tevékenységének koordinálása is Magyarországról történik. A csoport alapanyagraktára is nálunk van, és innen végzik a komplett logisztikát is. Nem tartja véletlennek, hogy eredményeiket az idén Business Superbrand, a Felinát pedig Superbrand címmel is elismerték.
A Felina Hungaria Kft. 1991-ben jött létre. Akkori profilja csak a fehérneművarrás volt.
A 650 fős cég jegyzett tőkéje 160 millió forint, tulajdonosa 90 százalékban a Felina International AG, 10 százalékban a kft. menedzsmentje.
Az idei árbevételi terv mintegy négymilliárd forint.
Jancsecz Zsolt (34)
A Felina Hungaria Kft. ügyvezető igazgatója 2000-ben szerzett diplomát a Külkereskedelmi Főiskolán. Közben két évig a Sziget Data Kft.-nél, majd 1998-tól már a Felinánál dolgozott. Logisztikai asszisztensként kezdte, később logisztikai vezető, cégvezető volt. Jelenlegi posztját január 1-je óta tölti be.
A Felina Hungaria Kft. 1991-ben jött létre. Akkori profilja csak a fehérneművarrás volt.
A 650 fős cég jegyzett tőkéje 160 millió forint, tulajdonosa 90 százalékban a Felina International AG, 10 százalékban a kft. menedzsmentje.
Az idei árbevételi terv mintegy négymilliárd forint.
Jancsecz Zsolt (34)
A Felina Hungaria Kft. ügyvezető igazgatója 2000-ben szerzett diplomát a Külkereskedelmi Főiskolán. Közben két évig a Sziget Data Kft.-nél, majd 1998-tól már a Felinánál dolgozott. Logisztikai asszisztensként kezdte, később logisztikai vezető, cégvezető volt. Jelenlegi posztját január 1-je óta tölti be.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.