Persze akadnak különbségek is, és itt nem csak az ókori múltra vagy a mediterrán klímára gondolok.
A közel azonos lakosságszám ellenére ugyanis a görög GDP több mint a duplája a magyarnak, de ami még fontosabb: tagja az euróövezetnek. Valószínűleg csak ennek köszönhető ugyanis, hogy Görögország az idei évre várt 13 százalékos GDP-arányos hiányával és 110 százalékos adósságával nem kényszerült Magyarországhoz hasonlóan a Nemzetközi Valutaalap kényszerfogyókúrájára. Persze ami késik, nem múlik: a fiskális felelőtlenséget Brüsszel és az Európai Központi Bank sem nézi el a végtelenségig, a Fitch tegnapi leminősítése és az emelkedő görög állampapírhozamok pedig jelzik, Athén legfeljebb időt nyert, de nem úszhatja meg a fájdalmas kiigazítást. Ez pedig számunkra is tanulság lehet, ha egyszer végre csatlakozunk az unió élcsapatához.
A párhuzam más szempontból is érdekes. Azt látjuk ugyanis, hogy az EU más déli tagállamai is hasonló cipőben járnak, nem beszélve a többi balkáni országról. Ami felidézheti számunkra azokat az elemzéseket, amelyek szerint a társadalmi értékeket tekintve Magyarország jobban hasonlít déli, keleti szomszédaihoz, mint a hőn vágyott északi, nyugati példákhoz. Ezt pedig egy kényszerkiigazítás vagy egy választás sem tudja egy csapásra megváltoztatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.