A majdani ellenzék ugyanis rendkívül megosztott, így érdekérvényesítő képessége példátlanul alacsony lesz – legalábbis a Ház falain belül.
Ebben a tudatban ajánlhatott a Fidesz frakcióvezetője hat elnöki posztot az ellenzéki pártoknak a létrejövő 19 parlamenti bizottságban, illetve 39-ből 16 alelnökit. Lázár János nagyvonalúan még azt is javasolhatta, hogy az ellenzék – a mandátumarányt eltérítve – minden bizottságban egyharmaddal rendelkezzen, így közösen akár politikai vitanapot vagy vizsgálóbizottság felállítását is kezdeményezhesse, módosító indítványaik pedig a plenáris ülés elé kerülhessenek.
A taktika bejött: egyelőre még a hat elnöki pozíció elosztásában sem sikerült megállapodnia a három pártnak, mivel a legkisebb, az LMP két helyre tart igényt. Az ökopárt nyilván a jövőben is nagyobbnak igyekszik majd látszani méreténél. De a többiek helyzete sem erős. Az MSZP-t a választási vereség után belső hatalmi harcok lökik a marginalizálódás felé. A kiközösített Jobbik ugyan okozhat még fejfájást a Fidesznek, de azt továbbra is inkább az utcán teheti, amit a Pintér Sándor kijelölt belügyminiszter elleni demonstráció máris előrevetített.
A kormánypártnak nem kell majd bíbelődnie az ellenfél megosztásával. Csak uralkodnia. Magán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.