Tényszerű, pontos válaszok híján marad az ideológiai vita. Az utóbbi években a kormány – nem meglepő módon – azt az attitűdöt vette fel, hogy a gazdasági nehézségekből a települések is vegyék ki a részüket, lévén ez így „igazságos”. A megszorítások első nagyobb hullámát az önkormányzatok nagyarányú kötvénykibocsátással vészelték át, így valójában az idén és a következő néhány évben derülhet ki: a mostani finanszírozási rend valóban csődbe taszítja-e a településeket. Ha igen, az adósság és a hiány is végső soron visszahull az állam nyakába, vagyis visszatértünk a startmezőre.
A másik lehetőség az, hogy az önkormányzatok is ésszerűsítik a működésüket. Ehhez viszont jól jönne a rájuk vonatkozó szabályok átfésülése, egyszerűsítése, a feladatok tényleges ritkítása, a helyi hivatalok összevonása.
Erre a Fidesz-kormány kétharmados felhatalmazása lehetőséget is ad. Egy reális helyzetelemzés és széles körű átalakítás után pedig joggal lehet arra törekedni, hogy az alrendszer valóban beleférjen akár a mostani, szigorú keretekbe is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.