Azt azonban hozzá kell tenni, hogy mintha az előző kabinetek sem aggódtak volna túlzottan az infláció begyorsulása miatt, így a helyzet legrosszabb esetben csak nem javul.
Pedig nem ártana, ugyanakkor máig nem látszik a politikusokon, hogy felfedeznének a jelenlegi fegyelmezett fiskális politika és a majdani kamatterhek között bármilyen kapcsolatot. Vagy azt gondolják, hogy olyan lassan bontakozik ki a jótékony hatása, hogy addigra már rég nem ők lesznek hatalmon. Most viszont semmi nem indokolja a rövidlátást, hiszen az új kormány stabil háttérrel kezdheti meg munkáját.
A forintárfolyamról önmagában beszélni pedig legalább akkora hiba, mint meg nem nevezni egy adócsökkentés forrását. A kurzust nem lehet csak úgy erősíteni vagy gyengíteni, mert az egy sor tényezőtől függ. Úgy is el lehet képzelni, mint egy kiegyenlítő szelepet, amely rövid távon a pénzpiacoktól, hosszabb távon viszont az árszínvonal, illetve a kamatok alakulásától függően nyit vagy zár. Nem lehet azt elvárni, hogy stabil maradjon vagy gyengüljön, de egyidejűleg a kamat is alacsony legyen, amikor az árszínvonalunk emelkedik. Márpedig egy biztos: a nélkül nem tud a magyar gazdaság felzárkózni, hogy az áraink (és béreink) ne emelkedjenek az uniós átlag közelébe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.