A korábban már-már bevett gyakorlattá vált kék könyveket április 1-i hatállyal váltotta fel egy új, elektronikus bejelentésen alapuló rendszer. Amibe még bele sem rázódtak a vállalkozások, máris új kihívásokkal szembesülnek: a szabályok ismét változnak, ráadásul éppen augusztus 1-jétől.
Könnyen előfordulhat tehát az az abszurd helyzet, hogy egy mezőgazdasági vállalkozó az egy hónapra felvett idénymunkások után kétféleképpen lesz kénytelen számot adni az adó- és járulékteherről. És munkáltató legyen a talpán, aki követni tudja: az adott hónapban éppen a 90 vagy a 120 napos felső limitet kell-e figyelembe venni ugyanazon idénymunkánál.
Mivel azonban a mostani szisztémát heves szidalmak érik, úgy tűnik, még mindig a végtelennek tűnő jogszabály-változások jelentik a kisebb rosszat. És persze marad a remény, hogy a nyáron életbe lépő szabályozás nem bizonyul kérészéletűnek. Biztató az is, hogy a kódszámok a bizottsági vita során lekoptak a törvényjavaslatról, valamint hogy a tervezet fix, világos összegeket szab meg közteher-fizetési kötelezettség gyanánt. Így jövőre talán már tényleg egyszerűbb lehet az e címkével ellátott foglalkoztatási forma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.