Mindez történik annak ellenére, hogy a szektornak le kellett nyelnie a több mint százmilliárdos tételt jelentő banki különadót, illetve, hogy sem a belső, sem a külső körülmények nem kedveznek az üzlet virágzásának.
Egyértelmű azonban, hogy a most vállalt „moratórium” egyáltalán nem önkéntes jellegű. A legtöbb piaci szereplő ugyanis már a nyáron felülvizsgálta a lakossági számlavezetésre vonatkozó kondíciókat – és árat emelt –, így egy idei újabb emelés sem az ügyfelek, sem a versenyképesség megtartása szempontjából nem lenne túl szerencsés.
Afelől viszont nem lehet kétsége senkinek, hogy a jövő év újabb komoly áremeléseket hoz majd mind a folyószámla-vezetés, mind a hitelek piacán. A januártól hatályos magatartási kódexnek a bankok mozgásterét korlátozó passzusai ugyanis csak abban az esetben nyújtanak – és csak a hitelszerződéseknél – védelmet, ha nem történik olyan, a szereplőket érintő adóváltozás - márpedig történt ilyen -, amely az ügyfeleket terhelő tételek emelését indokolttá teszi. Korláto-zott hatásai lehetnek a válságadó áthárítását megakadályozni hivatott kormányrendeletnek is.
Persze arra nem lehet számítani, hogy a bankok egy az egyben lenyeletnék a különadó és az egyéb tételek hatásait az ügyfeleikkel, hiszen bármilyen hihetetlen, árverseny továbbra is létezik a piacon, vagyis, aki túl nagyot emel, sokat veszíthet. A hiteleknél pedig tekintettel kell lenniük az ügyfelek teherviselő képességére is, hiszen ha túllőnek a célon, könnyen még szomorúbb képet mutathat a portfólió. Nagyon szűk tehát a mezsgye: a kondíciós listákból viszont elég gyorsan kiderül majd, hogy hol is lehet az egyensúly.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.